Lekarz zabił żonę

i

Autor: SE.pl

Co się stało w sądzie?

Pijany lekarz wyrzucił żonę z balkonu. Za zabójstwo grozi mu dożywocie, ale proces nie ruszył

2022-10-05 13:54

Wojciech K., lekarz z Wrocławia, cieszył się uznaniem pacjentów. Był szanowany i lubiany, ale gdy pił alkohol, stawał się agresywny. Wszczynał awantury, podczas których najczęściej ofiarą stawała się jego żona - Weronika, lekarka. W sierpniu 2021 doszło do tragedii. Wojciech K. pokłócił się z żoną, a później wyrzucił ją z balkonu. Za zabójstwo grozi mu dożywocie, ale proces nie ruszył...

Wrocław. Pijany lekarza zamordował żonę

Przebieg zbrodni na wrocławskim osiedlu Nowy Dwór, był taki, że aż włos jeży się na głowie. Pijany Wojciech K. (ponad 1,2 promila alkoholu we krwi) najpierw wrzeszczał i wyzywał swoją żonę Weronikę. Niestety, to mu nie wystarczyło. Lekarz zaczął szarpać przerażoną kobietę, która starała się wyrwać i uciec swojemu oprawcy.

Takich sytuacji w życiu małżeństwa K. było wiele. Rodzina miała nawet założoną "niebieską kartę". W ich mieszkaniu często dochodziło do awantur, sąsiedzi mówili, że trwało to od dawna, ale to co się finalnie stało - po prostu szokuje.

Weronika zdołała się bowiem wyrwać mężowi i wydostać na balkon. Tam, niestety, dopadł ją rozszalały małżonek. Zaczął dusić, a następnie... wyrzucił kobietę z balkonu! Zginęła na miejscu. Wojciech K. został szybko zatrzymany przez policję i, gdy wytrzeźwiał, usłyszał zarzuty.

W środę, 5 października, miał rozpocząć się jego proces w Sądzie Okręgowym we Wrocławiu. Obok prokuratora zasiedli synowie państwa K. Młodzi mężczyźni są oskarżycielami posiłkowymi, co całej, koszmarnej sprawie dodaje jeszcze dramaturgii.

Proces jednak nie ruszył, ponieważ oskarżony Wojciech K. przebywa obecnie w szpitalu. Twierdzi, że ma kłopoty psychiatryczne. Niebawem przekonamy się, czy nie zmyślał, sąd bowiem nakazał biegłym lekarzom zbadać doktora.

Mężczyźnie grozi dożywotnie więzienie.

Morderstwo w Bielawie. 22-letni Daniel zginął, bo morderca z kimś go pomylił.
Sonda
Czy dożywocie to odpowiednia kara za zabójstwo?