Kiedy zostanie otwarty most Tumski we Wrocławiu? Remont coraz bardziej się przedłuża

2019-12-31 12:49 mar
most tumski Wrocław kłódki
Autor: Patrycja Nawrocka

Przedłuża się remont mostu Tumskiego we Wrocławiu. Prace miały zakończyć się jeszcze w 2019 roku, ale wiadomo już, że terminu nie uda się dotrzymać. Do zrobienia pozostało jeszcze odtworzenie nawierzchni chodników oraz jezdni. Aktualny termin zakończenia prac to koniec stycznia 2020 r.

Remont zabytkowego mostu Tumskiego we Wrocławiu miał skończyć się jeszcze w 2019 roku. Niestety, wykonawca ma opóźnienie. Z informacji przekazanych przez ZDiUM wynika, że do ukończenia pozostało jeszcze odtworzenie nawierzchni chodników (technologia betonowa imitująca granit) oraz jezdni (kostka kamienna). Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych prace przy renowacji mostu skończą się do końca stycznia 2020 r.

Zgodnie z umową, wykonawca remontu będzie musiał zapłacić karę za niedotrzymanie terminu.

Most Tumski to jedna z najstarszych przepraw we Wrocławiu - działa od 1889 roku. To także ulubione miejsce zakochanych odwiedzających Wrocław, którzy jako symbol miłości zawieszają na moście kłódki. Przy okazji remontu z balustrad zdjęto tysiące kłódek.

Remont mostu Tumskiego obejmował czyszczenie i naprawę kamiennych podpór, naprawę jezdni, remont chodników, piaskowanie stalowych części mostu i uzupełnienie brakujących nitów. Odtworzone mają również zostać historyczne latarnie przy figurach św. Jana Chrzciciela i św. Kingi. Wymieniona zostanie też iluminacja mostu i pomników.