Wrocław: Zażartowała w samolocie, ewakuowano wszystkich pasażerów! CO powiedziała?

2019-12-31 9:34 mar
Zażartowała w samolocie, ewakuowano wszystkich pasażerów
Autor: pixabay.com

Żart jednej z pasażerek samolotu lecącego na Teneryfę spowodował, że wszyscy pasażerowie musieli opuścić pokład samolotu. Kobieta za swoje zachowanie została ukarana mandatem, a ponieważ była pijana nie została wpuszczona już do samolotu i zamiast na Wyspy Kanaryjskie pojechała z powrotem do domu.

Do niecodziennej sytuacji doszło w czwartek, 26 grudnia, na lotnisku we Wrocławiu. Jedna z pasażerek wchodzących na pokład samolotu, który miał odlecieć na Teneryfę, zwróciła się do swojego partnera słowami: „Daj mi tę bombę”. Słowa te usłyszał inny pasażer, który natychmiast powiadomił o wszystkim kapitana samolotu.

Kapitan wezwał na miejsce funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy wyprowadzili z samolotu kobietę i jej towarzysza. Samolot musieli opuścić też pozostali pasażerowie. Na pokład weszli funkcjonariusze Straży Granicznej, by sprawdzić czy w samolocie nie ma materiałów wybuchowych. Przeszukano m.in. bagaże kabinowe pasażerów. Na szczęście okazało się, że nie ma żadnego zagrożenia, a zdanie wypowiedziane przez pasażerkę było tylko nieodpowiedzialnym żartem.

Kobieta, która wypowiedziała feralne zdanie, została ukarana mandatem w wysokości 500 zł. Ponieważ istniało podejrzenie, że pasażerka może być pijana, na lotnisko wezwano patrol policji, by można było zbadać ją alkomatem. Okazało się, że kobieta miała w organizmie 0,9 prom. alkoholu.

Po zakończeniu wszystkich czynności, kobieta wraz ze swoim towarzyszem, opuścili lotnisko. Pozostali pasażerowie odlecieli już bez nich na Wyspy Kanaryjskie.