Kłodzko: Przewoził kolegę w bagażniku. Nie miała prawa jazdy i był kompletnie pijany

2021-06-09 13:38 mar
Przewoził kolegę w bagażniku. Nie miała prawa jazdy i był kompletnie pijany
Autor: materiały policji

Prawie 3 promile alkoholu miał w organizmie kierowca zatrzymany przez policjantów z Kłodzka. Mężczyzna zabrał na przejażdżkę pięciu pasażerów, z których jeden podróżował… w bagażniku. Zatrzymany przez funkcjonariuszy 25-latek próbował jeszcze uciekać pieszo, ale został natychmiast powstrzymany.

Uwagę policjantów, patrolujących w nocy ulice Kłodzka, zwrócił kierowca audi, który jechał całą szerokością jezdni – od lewej do prawej krawędzi. Podejrzewając, że siedzący za kierownicą auta mężczyzna może być pijany, funkcjonariusze natychmiast zatrzymali go do kontroli. Jak się okazało, w samochodzie oprócz kierowcy podróżowało pięciu pasażerów – jeden z nich nie zmieścił się na żadnym z foteli, wobec czego jechał... w bagażniku.

- Okazało się, że był to 23-letni mieszkaniec Kłodzka. Powiedział policjantom, że w bagażniku miał więcej miejsca – informuje podinsp. Wioletta Martuszewska z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku. - Kierujący natomiast twierdził, że nie spożywał alkoholu, ale jego bełkotliwa mowa wskazywała zupełnie coś innego.

Badanie alkomatem wykazało, że 25-letni kierowca miał w organizmie ponad 2,7 promila alkoholu. 25-latek, chcąc uniknąć odpowiedzialności, próbował w czasie kontroli uciec, ale został natychmiast zatrzymany przez policjantów. Jak się wkrótce okazało, mężczyzna nie posiadał prawa jazdy, gdyż sąd nałożył już wcześniej na niego 5-letni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami.

Teraz 25-latek musi liczyć się z dużo poważniejszymi konsekwencjami. Może mu grozić nie tylko zakaz kierowania pojazdami wydłużony na kolejne lata, ale także kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjantka zatrzymała na autostradzie pijanego kierowcę
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE