Przewoził kolegę w bagażniku. Nie miała prawa jazdy i był kompletnie pijany

i

Autor: materiały policji

Kłodzko: Przewoził kolegę w bagażniku. Nie miała prawa jazdy i był kompletnie pijany

2021-06-09 13:38

Prawie 3 promile alkoholu miał w organizmie kierowca zatrzymany przez policjantów z Kłodzka. Mężczyzna zabrał na przejażdżkę pięciu pasażerów, z których jeden podróżował… w bagażniku. Zatrzymany przez funkcjonariuszy 25-latek próbował jeszcze uciekać pieszo, ale został natychmiast powstrzymany.

Uwagę policjantów, patrolujących w nocy ulice Kłodzka, zwrócił kierowca audi, który jechał całą szerokością jezdni – od lewej do prawej krawędzi. Podejrzewając, że siedzący za kierownicą auta mężczyzna może być pijany, funkcjonariusze natychmiast zatrzymali go do kontroli. Jak się okazało, w samochodzie oprócz kierowcy podróżowało pięciu pasażerów – jeden z nich nie zmieścił się na żadnym z foteli, wobec czego jechał... w bagażniku.

- Okazało się, że był to 23-letni mieszkaniec Kłodzka. Powiedział policjantom, że w bagażniku miał więcej miejsca – informuje podinsp. Wioletta Martuszewska z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku. - Kierujący natomiast twierdził, że nie spożywał alkoholu, ale jego bełkotliwa mowa wskazywała zupełnie coś innego.

Badanie alkomatem wykazało, że 25-letni kierowca miał w organizmie ponad 2,7 promila alkoholu. 25-latek, chcąc uniknąć odpowiedzialności, próbował w czasie kontroli uciec, ale został natychmiast zatrzymany przez policjantów. Jak się wkrótce okazało, mężczyzna nie posiadał prawa jazdy, gdyż sąd nałożył już wcześniej na niego 5-letni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami.

Teraz 25-latek musi liczyć się z dużo poważniejszymi konsekwencjami. Może mu grozić nie tylko zakaz kierowania pojazdami wydłużony na kolejne lata, ale także kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjantka zatrzymała na autostradzie pijanego kierowcę