Oszuści wymyślają coraz bardziej oryginalne metody by wyłudzić od nas pieniądze

i

Autor: unsplash.com/CC0/pexels.com Oszuści wymyślają coraz bardziej oryginalne metody by wyłudzić od nas pieniądze

Kobieta w bieliźnie prosząca o pomoc, fikcyjne posady czy nieprawdziwi policjanci. Poznaj metody oszustw [AUDIO]

2016-04-15 19:51

Pomysłowość złodziei nie ma granic. Najnowszą metodę oszuści zastosowali na wrocławskich Popowicach.

Właśnie na Popowicach za drzwiami jednego z mieszkań stanęła kobieta w samej bieliźnie. Scenariusz był bardzo prosty. Kobieta powiedziała, że jest nową sąsiadką. Dodała, że była w trakcie kąpieli, kurier przywiózł jej paczkę, za którą musi zapłacić, a ona nie ma gotówki. Mieszkanka Popowic nie zdecydowała się jednak jej pomóc i oszustwo się nie udało.

Na dowód osobisty

Z kolei oszuści z Głogowa i Góry proponowali ludziom dobrze płatną pracę, która nie istniała. Wszystko po to, by zdobyć ich dane osobowe. Oszustwa na dowody osobiste także zdarzają się teraz dość często.

Na wnuczka, policjanta, administratora czy kominiarza

Złodzieje potrafią udawać różne osoby, byle tylko zdobyć pieniądze. Miesiąc temu policji udało się zatrzymać gang działający metodą na wnuczka.

- Zatrzymanych zostało dziewięć osób, czyli cała grupa zajmująca się przestępstwami metodą na wnuka. Działała na terenie naszego kraju i nie tylko - opowiada Paweł Petrykowski z dolnośląskiej policji. 

Zapamiętaj wygląd oszusta

Bądźmy ostrożni kiedy obca osoba dzwoni do naszych drzwi. Jeśli zorientujemy się, że mamy do czynienia z oszustem, jak najszybciej zgłośmy to na policję. Ważne jest też, aby zapamiętać jak najwięcej charakterystycznych cech osoby, która wzbudzi nasze podejrzenia.

Posłuchaj materiału Damiana Bonarka:

Czytaj także: Nastolatek spadł do szybu windy z siódmego piętra w szkieletorze