Koleje Dolnośląskie wstrzymują kursowanie pociągów do Czech

i

Autor: Koleje Dolnośląskie

Koleje Dolnośląskie wstrzymują kursowanie pociągów do Czech. Wszystko przez koronawirusa

2021-04-15 11:25

Na razie nie pojedziemy pociągiem do czeskiego Adrspachu. Ze względu na obowiązujące ograniczenia epidemiczne Koleje Dolnośląskie zdecydowały o wstrzymaniu sezonowych połączeń kolejowych do Czech. Pierwotnie pociągi miały zacząć kursować 24 kwietnia. Tak się jednak nie stanie. Popularne połączenie turystyczne zostanie przywrócone najwcześniej 21 maja.

Koleje Dolnośląskie zdecydowały o wstrzymaniu sezonowych połączeń kolejowych przez przejście graniczne Mieroszów – Meziměstí. Cieszące się bardzo dużą popularnością sezonowe połączenia do Czech pierwotnie miały wrócić na trasę od 24 kwietnia. Przewoźnik jednak zdecydował o przesunięciu terminu ich uruchomienia. Powodem są obowiązujące po obu stronach granicy ograniczenia epidemiczne. Co więcej, bezterminowo zamknięte pozostają popularne atrakcje turystyczne w Czechach: Teplickié Skály i Adršpašskoteplické Skály, które były celem podróży większości pasażerów.

- Z uwagi na utrzymującą się wysoką liczbę zakażonych oraz obostrzenia związane z COVID-19, postanowiliśmy czasowo wstrzymać uruchomienie sezonowego połączenia z Wrocławia do Adrspachu, gdzie zamknięte są obiekty turystyczne - informuje rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich, Bartłomiej Rodak. - Mamy nadzieję, że pociągi do Czech będą mogły ponownie wrócić na trasę pod koniec maja, licząc na to, że sytuacja epidemiczna po tamtej stronie granicy będzie w miarę stabilna, a obiekty turystyczne dostępne.

ZOBACZ TEŻ: Nowe ograniczenia epidemiczne. Koleje Dolnośląskie wstrzymują połączenia do Görlitz

Pociągi wrócą na popularną linię najwcześniej 21 maja. Do czasu wznowienia kursów wstrzymana została sprzedaż i przedsprzedaż biletów do/od stacji Unisław Śląski, Mieroszów, Meziměstí, Teplice nad Metují, Teplice nad Metují město, Teplice nad Metují skály, Adršpach oraz do/od punktu granicznego Mieroszów Gr. Osoby, które kupiły już wcześniej bilety mogą je zwrócić, odzyskując pełną zapłaconą kwotę.

Wrocławskie fontanny znów działają