Kolejne wrocławskie ulice w strefie płatnego parkowania

i

Autor: ZDiUM Kolejne wrocławskie ulice w strefie płatnego parkowania

Kolejne wrocławskie ulice w strefie płatnego parkowania

2021-12-16 9:11

Kolejne wrocławskie ulice zostaną objęte strefą płatnego parkowania. Od 29 grudnia zapłacimy za parkowanie na ulicach Owsianej, Stysia i Traugutta. Opłatami objęte zostanie 340 miejsc postojowych.

Z końcem roku na wrocławskich ulicach pojawią się nowe parkomaty. Od 29 grudnia zapłacimy za parkowanie na ulicach Owsianej, Stysia i Traugutta. Na ul. Owsianej wyznaczono 26 miejsc postojowych, na Stysia - 110, a na Traugutta – 155. Nowe miejsca objęte opłatami znajdują się w podstrefach VI i XIV Strefy Płatnego Parkowania (dawna strefa C). Opłaty obowiązują od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-18:00.

Stawki obowiązujące w SPP:

  • 3,00 zł za 1. godzinę postoju
  • 3,10 zł za 2. godzinę postoju
  • 3,30 zł za 3. godzinę postoju
  • 3,00 zł za 4. i każdą kolejną godzinę postoju

Mieszkańcy wybranych odcinków ulic, posiadający meldunek stały lub tymczasowy, mogą kupić abonament w cenie 10 zł za miesiąc lub 100 zł za rok (na pierwszy pojazd).

- Są to kolejne już przykłady realizacji wniosków mieszkańców wdrażane we współpracy z Radami Osiedli - mówi Tomasz Stefanicki z Biura Zrównoważonej Mobilności Urzędu Miejskiego Wrocławia. - We wszystkich przypadkach wiążą się one z bliskością obiektów generujących popyt na miejsca postojowe: biurowców, urzędów, przychodni czy campusów uczelni wyższych. W takim otoczeniu mieszkańcy coraz częściej domagają się regulacji parkowania poprzez wprowadzenie parkomatów. To poprawia rotację i sprawia, że zdecydowanie łatwiej znaleźć wolne miejsce postojowe.

Obszar Strefy Płatnego Parkowania we Wrocławiu został poszerzony w 2019 r. Na mapie obejmuje on obecnie praktycznie całe wrocławskie śródmieście, jednak płatne miejsca postojowe w nowych granicach strefy wyznaczane są we współpracy z Radami Osiedli, dlatego proces ten postępuje stopniowo.

Sonda
Czy opłaty za parkowanie są zbyt wysokie?
Karetka z sercem przemknęła przez zakorkowany Wrocław