Zakończył się remont tunelu pod pl. Dominikańskim we Wrocławiu

i

Autor: ZDiUM Zakończył się remont tunelu pod pl. Dominikańskim we Wrocławiu

Koniec utrudnień w centrum Wrocławia. Tunel pod pl. Dominikańskim znów jest przejezdny

2021-12-15 8:23

Zakończył się remont tunelu samochodowego pod pl. Dominikańskim we Wrocławiu. W nocy z wtorku na środę został oddany do ruchu drugi pas jezdni w remontowanym tunelu północnym.

W nocy z wtorku na środę (14/15 czerwca) przywrócono pełny ruchu na calej szerokości jezdni w tunelu samochodowym pod pl. Dominikańskim we Wrocławiu. Tym samym dobiegł końca trwający pół roku remont.

Remont tunelu samochodowego pod pl. Dominikańskim rozpoczął się 6 czerwca. Utrudnienia w ruchu w centrum dolnośląskiej stolicy trwały pół roku. W wakacje północny korytarz tunelu był zamknięty dla samochodów, dopiero 28 sierpnia umożliwiono autom przejazd jednym pasem.

Remont tunelu był niezbędny ze względu na znaczny stopień zużycia elementów konstrukcyjnych. W czasie prac remontowych naprawiono strop, mury oporowe i odwodnienia. Zabezpieczono też antykorozyjnie balustrady i konstrukcje stalowe, a także naprawiono systemy wentylacji oraz oświetlenia. Na murach oporowych odtworzono klinkierowe okładziny, do których wykonania użyto ok. 30 tys. cegieł. Koszt wykonanych prac wyniósł 3,7 mln. zł, a zrealizowało je konsorcjum firm Dromosttor Polska oraz PBW Inżynieria.

Karetka z sercem przemknęła przez zakorkowany Wrocław