Futbol amerykański. Panthers Wrocław przegrali z Hamburg Sea Devils 23:26

i

Autor: Tomasz Golla Panters Wrocław rozgrywają swoje mecze na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu

Rozliczasz podatki we Wrocławiu. Za darmo odwiedzisz nowe atrakcje!

2021-12-18 8:37

Z programu „Nasz Wrocław” korzysta już ponad 180 tys. mieszkańców Wrocławia. W nowej edycji programu wrocławianie będą mogli skorzystać za darmo z 9 atrakcji, w tym m.in. po raz pierwszy zwiedzić Centrum Historii Zajezdnia oraz wybrać się na mecz Panthers Wrocław. Aplikacja "Nasz Wrocław" przyda się również przy okazji wizyty w bibliotece i przy naborze do miejskich przedszkoli.

„Nasz Wrocław” to program skierowany do mieszkańców Wrocławia, którzy rozliczają w mieście swój PIT. Użytkownicy programu mogą liczyć m.in. na darmowe wejścia do wybranych wrocławskich instytucji, zniżki w restauracjach, klubach i instytucjach kultury oraz tańsze bilety MPK. Z programu „Nasz Wrocław” korzysta już ponad 180 tys. mieszkańców Wrocławia. Tylko w tym roku konto założyło blisko 91 tys. osób.

- Rozliczanie PIT we Wrocławiu to forma wsparcia miasta, w którym żyjemy i z którego usług na co dzień korzystamy - mówi Marcin Urban, skarbnik Wrocławia. - W związku z tym mieszkańcy mogą liczyć na 9 bezpłatnych wejść rocznie do wrocławskich atrakcji i zniżki u ponad 50 partnerów programu. Wystarczy zarejestrować się w programie „Nasz Wrocław” i aktywować status podatnika. Z promocji skorzystają osoby dorosłe, posiadające indywidualne konto w systemie, którzy potwierdzili fakt rozliczenia PIT za ubiegły rok we Wrocławiu.

W ciągu ostatniego roku wrocławianie skorzystali z blisko 65 tys. bezpłatnych wejściówek. Najpopularniejszymi atrakcjami były: Zoo Wrocław (ponad 39 tys. wizyt), Aquapark (blisko 14 tys. wizyt) oraz Hydropolis (ponad 9,2 tys. wizyt). Nowością w kolejnej odsłonie programu będą bezpłatne wejścia na mecz drużyny futbolu amerykańskiego Panthers Wrocław oraz do Centrum Historii Zajezdnia. Łącznie w nowej edycji akcji - do 30 listopada 2022 r. - wrocławianie będą mogli odwiedzić 9 partnerów programu:

  • Aquapark – 2-godzinne wejście do strefy rekreacji dla osoby dorosłej
  • Zoo Wrocław – bilet wstępu normalny dla osoby dorosłej
  • Hydropolis – bilet wstępu normalny dla osoby dorosłej
  • Hala Stulecia – bilet wstępu na zwiedzanie Visitor Center dla osoby dorosłej
  • Pływalnia Orbita – 1-godzinne wejście dla osoby dorosłej
  • Tarczyński Arena Wrocław – wejście na lodowisko lub zwiedzanie stadionu dla osoby dorosłej (można bezpłatnie skorzystać tylko z 1 z 2 dostępnych atrakcji)
  • WKS Śląsk Wrocław – bilet wstępu na mecz piłkarski dla osoby dorosłej (sektor rodzinny)
  • Panthers Wrocław – bilet wstępu na mecz futbolu amerykańskiego dla osoby dorosłej (sezon rozpoczyna się w czerwcu 2022 r.)
  • Centrum Historii Zajezdnia – bilet normalny na wystawę główną „Wrocław 1980–2016” dla osoby dorosłej

Nowością jest również możliwość dodania do swojego konta w aplikacji „Nasz Wrocław” wirtualnej karty bibliotecznej. Z opcji tej mogą skorzystać wszyscy posiadacze konta w aplikacji „Nasz Wrocław” - również ci, którzy nie rozliczają się we Wrocławiu. Wybierając wirtualną kartę biblioteczną, czytelnik rezygnuje z jej plastikowego odpowiednika.

Aplikacja przyda się też przy naborze do miejskich przedszkoli. Nowym kryterium, które obowiązywać będzie od najbliższej rekrutacji, jest posiadanie aktywnego statusu podatnika w programie „Nasz Wrocław”. Zastąpi ono dotychczasowe oświadczenie rodzica o rozliczeniu PIT we Wrocławiu za rok poprzedzający rekrutację. Za posiadanie aktywnego statusu podatnika w programie „Nasz Wrocław” uzyskać będzie można 50 punktów. Tym samym, stanie się ono najważniejszym kryterium w rekrutacji.

Sonda
Skorzystaliście w ostatnim roku z darmowych wejść w ramach programu "Nasz Wrocław"?
Światłogród we wrocławskim Ogrodzie Botanicznym.