Piękne policjantki z Oleśnicy pozowały do kalendarza

i

Autor: KPP Oleśnica

Piękne policjantki z Oleśnicy pozowały do kalendarza. Zrobiły to w szczytnym celu

2021-12-08 14:32

Policjanci z Oleśnicy już po raz kolejny wydali własny kalendarz. Tegoroczna edycja nawiązuje do akcji promującej walkę z rakiem piersi, a w roli głównej wystąpiły oleśnickie funkcjonariuszki, które zaprezentowały się w dwóch odsłonach - służbowej i prywatnej.

Kalendarz z udziałem policjantek z Oleśnicy to już coroczna tradycja. W tym roku ma on jednak szczególne znaczenie, gdyż nawiązuje do akcji promującej walkę z rakiem piersi. „Pomysł narodził się w momencie, kiedy współpracownicy dowiedzieli się o ciężkiej chorobie jednej z policjantek. Wydany kalendarz jest jedną z wielu form pomocy i wsparcia koleżanki w tej długiej i trudnej walce z wrogiem, jakim jest rak” - informuje mł. asp. Aleksandra Pieprzycka z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

ZOBACZ KALENDARZ POLICJANTEK Z OLEŚNICY NA 2022 ROK:

W roli modelek wystąpiły funkcjonariuszki służące na co dzień w oleśnickiej policji. Każda z nich wystąpiła w dwóch odsłonach - policjantki i „kobiety w czerni”. Wszystkie plansze opatrzone są logo fundacji, aby każdego miesiąca pamiętać o kobietach, które walczą z niewidzialnym wrogiem.

Jednym z głównych celów powstania kalendarza jest wsparcie Stowarzyszenia Amazonek „Femina-Fenix” Wrocław, które od 30 lat zrzesza kobiety po chorobie nowotworowej. Ostatni arkusz kalendarza zawiera informacje o możliwości wsparcia stowarzyszenia poprzez dobrowolne darowizny na konto bankowe lub przekazanie 1% podatku.

Sonda
Jak oceniasz pracę polskiej policji?
Śląskie motocyklistki rozebrały się w szczytnym celu. Oto wyjątkowy kalendarz na 2021 rok