Policjanci z Kłodzka wynieśli z płonącego budynku mężczyznę

i

Autor: mat. policji Policjanci z Kłodzka wynieśli z płonącego budynku mężczyznę

Policjanci z Kłodzka wynieśli z płonącego budynku mężczyznę. Po chwili wrócili po psa

2021-12-06 14:53

Policjanci z Kłodzka, którzy jako pierwsi dotarli na miejsce pożaru, mimo potężnych kłębów dymu weszli do płonącego budynku i wynieśli z niego starszego mężczyznę. Po chwili, po raz kolejny narażając własne życie, wrócili do środka po psa. Zabrali też grożącą wybuchem butlę gazową.

W nocy z niedzieli na poniedziałek (5/6 grudnia) w jednym z domów jednorodzinnych w Kłodzku wybuchł pożar. Na miejsce jako pierwsi przyjechali dwaj młodzi policjanci z kłodzkiej komendy. Jak się okazało, płonący budynek zdążyło opuścić w popłochu troje mieszkańców. Funkcjonariusze postanowili jednak sprawdzić, czy w środku nikt nie został. Mimo potężnych kłębów dymu policjanci weszli do budynku i zaczęli sprawdzać pomieszczenia. W jednym z nich znaleźli siedzącego bez ruchu starszego mężczyznę. Jak się później okazało, 76-latek ze względów zdrowotnych nie mógł samodzielnie się poruszać i nie był w stanie wyjść z płonącej pułapki.

Młodzi policjanci natychmiast wynieśli na rękach mężczyznę z budynku. Po drodze usłyszeli jednak skowyt psa. Gdy odstawili więc 76-latka w bezpieczne miejsce, mimo płomieni i dymu, wrócili do budynku i weszli na piętro, gdzie odnaleźli przerażonego psa. Jeden z funkcjonariuszy wziął zwierzaka na ręce i wyniósł go na zewnątrz. Drugi natomiast zauważył, grożącą wybuchem butlę z gazem i czym prędzej ją zabrał.

Uratowany z pożaru 76-latek został przekazany pod opiekę przybyłym na miejsce ratownikom medycznym. Po udzieleniu mu pierwszej pomocy, poszkodowany mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Sonda
Jak oceniasz pracę polskiej policji?
Karetka z sercem przemknęła przez zakorkowany Wrocław