Bajkowe iluminacje w Ogrodzie Botanicznym we Wrocławiu

i

Autor: Tomasz Golla Bajkowe iluminacje w Ogrodzie Botanicznym we Wrocławiu

Bajkowe iluminacje w Ogrodzie Botanicznym we Wrocławiu. Światłogród powrócił!

2021-12-04 8:40

Światłogród powrócił do Wrocławia. W Ogrodzie Botanicznym znów można podziwiać bajkową iluminację. W tym roku na gości czeka znacznie więcej atrakcji, pokazy laserowe oraz niezwykłe pokazy videomappingu 3D na miniaturach zabytków architektury z całego świata.

Od piątku (3 grudnia) we wrocławskim Ogrodzie botanicznym znów można zagłębić się po zmroku w bajkowy świat dzieciństwa. Podobnie jak poprzedniej zimy ogród został rozświetlony niezwykłą gamą barwnych świateł. Tegoroczna iluminacja obejmie jednak znacznie większą niż w roku ubiegłym część ogrodu i, jak zapewniają organizatorzy, została zaprojektowana w sposób niezaburzający rytmu życia roślin i zwierząt oraz z poszanowaniem środowiska naturalnego.

Spektaklowi świetlnemu zatytułowanemu „Światłogród” towarzyszyć będą w tym roku wyjątkowe pokazy laserowe. Bryła kościoła św. Krzyża stanie się kanwą barwnego przedstawienia laserowego, przygotowano też nowe etiudy pokazów laserów przestrzennych. Na gości czeka m.in. unikalny w skali światowej pokaz videomappingu 3D na miniaturach zabytków architektury z Polski oraz świata. Miniatury zostały przygotowane przez zespół techników i modelarzy w technologii wydruku 3D. W zimowej scenerii ogrodu będzie można zobaczyć najciekawsze animacje wykonane na przełomie ostatnich 10 lat przez prekursorów videomappingu w Polsce – grupę Clockwork, która ma na swoim koncie wiele międzynarodowych nagród.

ZOBACZ TEŻ: MPK Wrocław wypuściło własną kolekcję ubrań. Pierwszy taki sklep w kraju [ZDJĘCIA]

Światłogród można odwiedzać w weekendy i wybrane dni w godz. 17.00-21.00. Na pokazy można wchodzić wejściami od ul. Sienkiewicza i Kanonii.

HARMONOGRAM ILUMINACJI:

  • Grudzień: 3-5, 10-12, 17-19, 26-29
  • Styczeń: 2-9, 14-16, 21-21, 28-30
  • Luty: 4-16, 11-13

CENY BILETÓW:

  • 35 zł – bilet normalny
  • 25 zł – bilet ulgowy (dzieci i młodzież do 18 lat oraz seniorzy po 65. roku życia)
  • 20 zł – bilet ulgowy (niepełnosprawni)
  • dzieci do lat 3 bezpłatnie
Sonda
Wybierasz się na pokaz iluminacji we wrocławskim Ogrodzie Botanicznym?
Światłogród we wrocławskim Ogrodzie Botanicznym.