Bajkowe iluminacje w Ogrodzie Botanicznym we Wrocławiu. Światłogród powrócił!

2021-12-04 8:40
Bajkowe iluminacje w Ogrodzie Botanicznym we Wrocławiu
Autor: Tomasz Golla Bajkowe iluminacje w Ogrodzie Botanicznym we Wrocławiu

Światłogród powrócił do Wrocławia. W Ogrodzie Botanicznym znów można podziwiać bajkową iluminację. W tym roku na gości czeka znacznie więcej atrakcji, pokazy laserowe oraz niezwykłe pokazy videomappingu 3D na miniaturach zabytków architektury z całego świata.

Od piątku (3 grudnia) we wrocławskim Ogrodzie botanicznym znów można zagłębić się po zmroku w bajkowy świat dzieciństwa. Podobnie jak poprzedniej zimy ogród został rozświetlony niezwykłą gamą barwnych świateł. Tegoroczna iluminacja obejmie jednak znacznie większą niż w roku ubiegłym część ogrodu i, jak zapewniają organizatorzy, została zaprojektowana w sposób niezaburzający rytmu życia roślin i zwierząt oraz z poszanowaniem środowiska naturalnego.

Spektaklowi świetlnemu zatytułowanemu „Światłogród” towarzyszyć będą w tym roku wyjątkowe pokazy laserowe. Bryła kościoła św. Krzyża stanie się kanwą barwnego przedstawienia laserowego, przygotowano też nowe etiudy pokazów laserów przestrzennych. Na gości czeka m.in. unikalny w skali światowej pokaz videomappingu 3D na miniaturach zabytków architektury z Polski oraz świata. Miniatury zostały przygotowane przez zespół techników i modelarzy w technologii wydruku 3D. W zimowej scenerii ogrodu będzie można zobaczyć najciekawsze animacje wykonane na przełomie ostatnich 10 lat przez prekursorów videomappingu w Polsce – grupę Clockwork, która ma na swoim koncie wiele międzynarodowych nagród.

ZOBACZ TEŻ: MPK Wrocław wypuściło własną kolekcję ubrań. Pierwszy taki sklep w kraju [ZDJĘCIA]

Światłogród można odwiedzać w weekendy i wybrane dni w godz. 17.00-21.00. Na pokazy można wchodzić wejściami od ul. Sienkiewicza i Kanonii.

HARMONOGRAM ILUMINACJI:

  • Grudzień: 3-5, 10-12, 17-19, 26-29
  • Styczeń: 2-9, 14-16, 21-21, 28-30
  • Luty: 4-16, 11-13

CENY BILETÓW:

  • 35 zł – bilet normalny
  • 25 zł – bilet ulgowy (dzieci i młodzież do 18 lat oraz seniorzy po 65. roku życia)
  • 20 zł – bilet ulgowy (niepełnosprawni)
  • dzieci do lat 3 bezpłatnie
Sonda
Wybierasz się na pokaz iluminacji we wrocławskim Ogrodzie Botanicznym?
Światłogród we wrocławskim Ogrodzie Botanicznym.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE