Plac Jana Pawła II we Wrocławiu zostanie wyremontowany

i

Autor: MPK Wrocław

Kolejny remont w centrum Wrocławia. Rozkopią jedno z najważniejszych skrzyżowań w mieście

2020-12-27 9:42

Trwają przygotowania do remontu placu Jana Pawła II. Na jednym z najważniejszych skrzyżowań we Wrocławiu wymienione zostaną tory i nawierzchnia. Dokładna data rozpoczęcia prac nie jest jeszcze znana. Rozpoczął się właśnie przetarg na projekt tej inwestycji.

MPK Wrocław ogłosiło przetarg na projekt przebudowy placu Jana Pawła II. Na jednym z najważniejszych skrzyżowań we Wrocławiu wymienione zostaną tory, pojawi się też nowy asfalt. Najważniejszą częścią prac ma być wymiana wszystkich rozjazdów oraz szyn na środku skrzyżowania, w miejscu w którym tory się przecinają.

- Efekt inwestycji będzie podobny do tego, który osiągniemy dzięki pracom przy dworcu głównym - wyjaśnia prezes MPK Wrocław. Krzysztof Balawejder. - To przede wszystkim bezpieczniejszy i sprawniejszy przejazd. Ale też większy komfort dla podróżnych, mniejszy hałas dla mieszkańców oraz równiejsza jezdnia dla kierowców.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Firma, która zwycięży w przetargu na projekt inwestycji, będzie musiała uwzględnić także remont torów na sąsiednich ulicach: św. Mikołaja i Ruskiej, aż do skrzyżowania z ulicą Kazimierza Wielkiego. Dokumentacja ma być gotowa wiosną przyszłego roku. Dokładna data rozpoczęcia prac na skrzyżowaniu będzie zależała m.in. od dostępności odpowiednich rozjazdów u producentów.

Sonda
Czy limity dotyczące zniesienia liczby pasażerów w autobusach i tramwajach powinny być zniesione?
Plac Orląt Lwowskich nareszcie otwarty