Kiedy w pojazdach MPK Wrocław jest włączane ogrzewanie?

i

Autor: MPK Wrocław

Raz ciepło, raz zimno. Kiedy w pojazdach MPK Wrocław jest włączane ogrzewanie?

2020-12-03 22:12

Późna jesień to okres, gdy pasażerom komunikacji miejskiej coraz częściej przychodzi marznąć na przystankach. I choć wszystkie pojazdy MPK Wrocław są ogrzewane, to nie zawsze jest w nich ciepło. Okazuje się, że w spółce istnieją ścisłe wytyczne, dotyczące sytuacji, w których w autobusach i tramwajach uruchamiana są dmuchawy.

Kiedy w pojazdach MPK Wrocław włączane jest ogrzewanie? Okazuje się, że pierwsze decyzje w sprawie uruchomienia systemów grzewczych we wrocławskich tramwajach i autobusach zapadają we wczesnych godzinach porannych. Ok. godz. 3 nad ranem Centrala Ruchu przekazuje do wszystkich zajezdni wytyczne, które kierującym ogłaszane są przed wyjazdem na trasę.

- Gdy tylko temperatura na zewnątrz spadnie poniżej 5°C, dyspozytor wydaje kierowcom i motorniczym polecenie włączenia ogrzewania - mówi prezes MPK Wrocław, Krzysztof Balawejder.

Jeżeli temperatura na zewnątrz spadnie poniżej zera, ogrzewanie w pojazdach pracuje już na pełną moc. W nowszych pojazdach kierujący musi tylko ustawić pożądaną temperaturę w komputerze sterującym nawiewami, a reszta odbywa się automatycznie. W starszych tramwajach konieczne jest ustawienie najwyższego stopnia ogrzewania.

Choinka na rynku we Wrocławiu