Mercedesy będą wozić pasażerów MPK. 60 nowych autobusów dotarło już do Wrocławia [ZDJĘCIA]

2020-11-23 9:09

Do Wrocławia dotarły już wszystkie nowo zakupione autobusy. 60 pojazdów Mercedes-Benz Citaro 2 zastąpi kilkunastoletnie autobusy MPK Wrocław. Dzięki nowym pojazdom średni wiek wrocławskich autobusów spadnie do niecałych 5 lat.

Zakończyły się trwające od kilku tygodni dostawy nowych autobusów dla Wrocławia. Miejski przewoźnik ma już do dyspozycji 60 nowych pojazdów Mercedes-Benz Citaro 2. Autobusy tej marki już od dwóch lat jeżdżą po ulicach Wrocławia. To jedne z najnowszych pojazdów na rynku. Gwarantują nie tylko komfort i bezpieczeństwo pasażerów, ale są też przyjaźniejsze dla środowiska.

- Dzięki nowym pojazdom średni wiek wrocławskich autobusów spadnie do niecałych 5 lat - mówi prezes MPK Wrocław, Krzysztof Balawejder. - Zdecydowaną część naszej floty stanowią już nowe, klimatyzowane i przyjazne dla środowiska mercedesy.

Dzięki nowej dostawie aż 85 proc. wrocławskich autobusów ma już klimatyzację. Nowe autobusy posiadają też m.in. monitoring, bogaty system informacji pasażerskiej z licznymi monitorami wewnątrz pojazdu oraz porty USB do ładowania smartfonów.

- Cieszę się, że będziemy mogli podróżować nowszymi pojazdami, które pokazują, że Wrocław wcale nie odstaje od innych miast, jeśli chodzi o tabor autobusowy – mówi prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk.

Autobusy zostały wzięte w 10-letnią dzierżawę. Koszt kontraktu wyniósł 122,5 mln zł.

We Wrocławiu powstaje szpital tymczasowy