Kłodzko: Kompletnie pijana matka zawoziła dzieci do szkoły! Kobieta wydmuchała ponad 2 promile

i

Autor: pixabay.com Kompletnie pijana matka zawoziła dzieci do szkoły! Kobieta wydmuchała ponad 2 promile

To się nie mieści w głowie!

Kompletnie pijana matka zawoziła dzieci do szkoły! Kobieta wydmuchała ponad 2 promile

2023-01-10 16:06

Pijana matka wiozła do szkoły w Kłodzku na Dolnym Śląsku dwoje dzieci. Miała w wydychanym powietrzu 2,3 promila alkoholu. Za narażenie nieletnich i prowadzenie pojazdu w tym stanie grozi jej do pięciu lat więzienia.

Kłodzko: Pijana matka wiozła dwoje dzieci do szkoły

Asp. Aleksandra Pieprzycka z dolnośląskiej policji we wtorek, 10 stycznia poinformowała, że dzień wcześniej policjanci na terenie powiatu kłodzkiego prowadzili działania mające na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego nietrzeźwych kierujących.

- Przed godz. 8 funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego kłodzkiej komendy zatrzymali na terenie miasta do kontroli drogowej samochód osobowy. W aucie podróżowało dwóch chłopców w wieku szkolnym oraz kierująca – matka jednego z nich. Ich podróż rozpoczęła się już w Nowej Rudzie i miała zakończyć się pod jedną ze szkół na terenie Kłodzka. Na szczęście na tej drodze pojawili się kłodzcy policjanci i udaremnili dalszą podróż - powiedziała policjantka.

Zaskakujące tłumaczenie pijanej kobiety

Jak się okazało, badanie trzeźwości kobiety zakończyło się wynikiem... 2,3 promila alkoholu. - Chłopcy w obecności męża nietrzeźwej kobiety, który przyjechał na miejsce kontroli, zostali odwiezieni do szkoły na lekcje. Kobieta nie potrafiła wyjaśnić, dlaczego tak nieodpowiedzialnie się zachowała - dodała policjantka.

Materiały w tej sprawie skierowano do sądu rodzinnego i nieletnich, natomiast policjanci sprawdzają, czy 36-latka naraziła dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

- Jeśli tak, wówczas może jej grozić kara nawet do pięciu lat więzienia. Niezależnie od tej części postępowania, odpowie ona za jazdę w stanie nietrzeźwości. Za to grozi kara pozbawienia wolności i utrata uprawnień nawet na wiele lat  - podsumowała policjantka.

Sonda
Czy kary za prowadzenie po pijaku powinny być surowsze?
Policyjny pościg za sprawczynią kolizji! Kobieta była kompletnie pijana