Konornawirus na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. 40 osób chorych. To studenci i lekarze

i

Autor: Pixabay Konornawirus na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. 40 osób chorych. To studenci i lekarze

Koronawirus na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. 40 osób chorych. To studenci i lekarze

2020-10-13 15:27

Koronawirusa zdiagnozowano u 30 studentów Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Chorych jest także dziesięciu pracowników uczelni. Około 200 osób z najbliższego kontaktu poddano kwarantannie - informuje PAP.

Zakażenie koronawirusem stwierdzono przede wszystkim u studentów uczących się w języku angielskim - poinformowała w rozmowie z PAP Monika Maziak, rzeczniczka Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

- Zakażenia wykryto u studentów różnych wydziałów, ale 70-80 proc. z nich to studenci tzw. english division - powiedziała rzeczniczka.

Po wykryciu zakażeń władze uczelnie zdecydowały, że wszystkie zajęcia dla studentów english division będą odbywał się online. Do tej pory na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu zajęcia odbywały się w formie hybrydowej – część stacjonarnie, a część zdalnie.

Około 200 osób, które miały najbliższy kontakt z zakażonymi studentami i pracownikami uczelni, poddano kwarantannie.

Przeczytaj: Zagraniczni studenci kontrolowani przez wrocławski uniwersytet czy nie tworzą bomb! Uczelnia wycofuje się z kontrowersyjnych twierdzeń

Rzeczniczka podkreśliła, że sytuacja związana z wykryciem zakażeń na uczelni jest dynamiczna i władze Uniwersytetu Medycznego będą podejmowały kolejne działania wraz z jej rozwojem.

W wtorek (13.10.2020) na Dolnym Śląsk potwierdzono 342 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. To rekord od początku pandemii. W sumie do tej pory COVID-19 zdiagnozowano u 7373 mieszkańców województwa, z czego 4502 wyzdrowiało.

We wtorek w dolnośląskich szpitalach leczonych jest 255 osób, u których wykryto zakażenie koronawirusem.

(Źródło: PAP)

Pójście na wesele to samobójstwo? Mocne słowa epidemiologa