W busie na autostradzie A4 odkryto 400 tys. nielegalnych papierosów

i

Autor: KAS W busie na autostradzie A4 odkryto 400 tys. nielegalnych papierosów

Kontrabanda w busie. 400 tys. papierosów ukryto w płytach meblowych

2021-09-16 11:32

Funkcjonariusze dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali na autostradzie A4 kierowcę z Łotwy, który przewoził papierosy bez polskich znaków akcyzy. 400 tys. sztuk papierosów o wartości blisko pół miliona złotych ukryto w płytach meblowych.

Podczas rutynowej kontroli na autostradzie A4 funkcjonariusze z Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego zatrzymali busa na polskich numerach rejestracyjnych. Siedzący za kierownica busa obywatel Łotwy przewoził płyty meblowe. Wkrótce wyszło jednak na jaw, że w samochodzie znajduje się też inny ładunek.

Przedstawione przez kierowcę dokumenty pojazdu oraz przewożonego ładunku wzbudziły wątpliwości funkcjonariuszy, które szybko potwierdziła "Shila"- pies służbowy wyszkolony do wykrywania tytoniu i narkotyków. Okazało się, że w specjalnie wyciętych otworach w płytach meblowych ukrytych jest 400 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy o łącznej wartości 474 tys. zł.

Samochód, w którym znaleziono kontrabandę, został zabezpieczony, a jego kierowca odpowie za próbę przemytu nielegalnych papierosów. Mężczyzna usłyszał już zarzut paserstwa akcyzowego.

Wielki Zeppelin nad Wrocławiem
Sonda
Czy kupujesz nielegalne papierosy pochodzące z przemytu?