Narkotykowy gang rozbity przez CBŚP. Członkami pseudokibice Śląska [FILM]

2021-09-16 9:38
Narkotykowy gang Brzeg kibice Śląska
Autor: cbsp.policja.pl

Policjanci CBŚP rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, której trzon stanowili pseudokibice Śląska Wrocław. Wprowadzali oni do obrotu znaczne ilości marihuany, amfetaminy i mefedronu. Obecnie podejrzanych jest 9 osób.

Policjanci CBŚP z Opola od kilku miesięcy rozpracowywali zorganizowaną grupę przestępczą handlującą dużymi ilościami narkotyków. Według śledczych niektórzy członkowie gangu to pseudokibice „jednego z dolnośląskich klubów sportowych” – jak poinformowała policja. Według wrocławskiej Gazety Wyborczej chodzi o kiboli Śląsk Wrocław.

Pierwsze uderzenie w grupę policjanci przeprowadzili w maju br., gdy przejęli 2 kg amfetaminy oraz zatrzymali 2 mężczyzn na autostradzie w rejonie Brzegu. Okazało się, że trzon gangu mogą stanowić mieszkańcy właśnie tego miasta. Funkcjonariusze po kilku miesiącach gromadzenia dowodów przeprowadzili kolejne uderzenie. Tym razem, przy wsparciu kontrterrorystów, zatrzymano 7 osób. Wśród podejrzanych jest czworo członków jednej rodziny. Podczas akcji policjanci zabezpieczyli także amfetaminę, marihuanę, mefedron oraz niebezpieczne przedmioty np. broń czy kije bejsbolowe. Na poczet przyszłych kar i grzywien przejęto ponad 85 tys. zł w gotówce.

Kibole Śląska zatrzymani. Brawurowa akcja CBŚP

Skąd pseudokibice Śląska w Brzegu? To nic nadzwyczajnego. Fani miejscowej Stali to w dużej mierze również kibice wrocławskiego Śląska. Mają nawet swój fan club.    

Zatrzymane osoby usłyszały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, z czego jeden z zatrzymanych jest podejrzany o kierowanie nią. Dodatkowo osobom tym grozi odpowiedzialność za posiadanie i wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających i psychotropowych. Decyzją sądu 3 osoby zostały tymczasowo aresztowane, a 4 objęte dozorem policyjnym.

Sonda
Czy kary za handel narkotykami powinny być wyższe?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE