Narkotykowy gang Brzeg kibice Śląska

i

Autor: cbsp.policja.pl

Narkotykowy gang rozbity przez CBŚP. Członkami pseudokibice Śląska [FILM]

2021-09-16 9:38

Policjanci CBŚP rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, której trzon stanowili pseudokibice Śląska Wrocław. Wprowadzali oni do obrotu znaczne ilości marihuany, amfetaminy i mefedronu. Obecnie podejrzanych jest 9 osób.

Policjanci CBŚP z Opola od kilku miesięcy rozpracowywali zorganizowaną grupę przestępczą handlującą dużymi ilościami narkotyków. Według śledczych niektórzy członkowie gangu to pseudokibice „jednego z dolnośląskich klubów sportowych” – jak poinformowała policja. Według wrocławskiej Gazety Wyborczej chodzi o kiboli Śląsk Wrocław.

Pierwsze uderzenie w grupę policjanci przeprowadzili w maju br., gdy przejęli 2 kg amfetaminy oraz zatrzymali 2 mężczyzn na autostradzie w rejonie Brzegu. Okazało się, że trzon gangu mogą stanowić mieszkańcy właśnie tego miasta. Funkcjonariusze po kilku miesiącach gromadzenia dowodów przeprowadzili kolejne uderzenie. Tym razem, przy wsparciu kontrterrorystów, zatrzymano 7 osób. Wśród podejrzanych jest czworo członków jednej rodziny. Podczas akcji policjanci zabezpieczyli także amfetaminę, marihuanę, mefedron oraz niebezpieczne przedmioty np. broń czy kije bejsbolowe. Na poczet przyszłych kar i grzywien przejęto ponad 85 tys. zł w gotówce.

Kibole Śląska zatrzymani. Brawurowa akcja CBŚP

Skąd pseudokibice Śląska w Brzegu? To nic nadzwyczajnego. Fani miejscowej Stali to w dużej mierze również kibice wrocławskiego Śląska. Mają nawet swój fan club.    

Zatrzymane osoby usłyszały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, z czego jeden z zatrzymanych jest podejrzany o kierowanie nią. Dodatkowo osobom tym grozi odpowiedzialność za posiadanie i wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających i psychotropowych. Decyzją sądu 3 osoby zostały tymczasowo aresztowane, a 4 objęte dozorem policyjnym.

Sonda
Czy kary za handel narkotykami powinny być wyższe?