Kopalnia Wrocław: Nowe kąpielisko ruszy już w te wakacje! Zobacz, jak będzie wyglądało! [WIZUALIZACJE, AUDIO]

2016-05-31 12:00

Kopalnię zamienili w… wakacyjny przylądek. W miejscowości Paniowice (gmina Oborniki Śląskie) powstaje nowe kąpielisko, na którym działać będzie największy w Polsce wodny plac zabaw! 

Jedyny w kraju dmuchany aquapark na wodzie, dwa kąpieliska, boiska do siatkówki plażowej, a także rowery wodne, kajaki i beach bar - to tylko część spośród atrakcji, jakie już tego lata czekać będą na nas na ternie Kopalni Wrocław, w miejscowości Paniowice. To tam powstaje bowiem nowy ośrodek dla wszystkich fanów letniego relaksu! 

- Znajdziemy tam duże plaże, otoczone lasem, które zapewnią ciszę i spokój. Będzie też można popływać na kajakach czy rowerach wodnych. Powstanie także park rozrywek wodnych oraz duży beach club, a w niektóre dni czekać na nas będą rozrywki takie jak teatr improwizacji czy kino pod gwiazdami - opowiada Maciej Domagała z kąpieliska Kopalnia.

Jakie kąpieliska mamy na Dolnym Śląsku? 

Kąpielisko Kopalnia otworzy się już w połowie wakacji, bo 1 lipca. Ale nie będzie to jedyne kąpielisko na Dolnym Śląsku, które można odwiedzić. Gdzie jeszcze można zażyć ochłody w upalne dni?

- Mamy m.in. zbiornik rekreacyjny Stara Morawa czy jezioro Mietkowskie, gdzie można wypożyczyć żaglówkę. Jeżeli wybieramy się w stronę gór, to myślę, że warto zatrzymać się w Aqua Zdroju w Wałbrzychu oraz w Termach Cieplickich - wylicza Marta Zawiła-Piłat z Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej.

- Otwarte kąpielisko można z kolei znaleźć w Pęgowie. A na koniec polecamy też kąpielisko Karłów - dodaje. 

Więcej w materiale reporterki Radia ESKA, Eweliny Wąs:


Czytaj także: Europa na Widelcu 2016 [PROGRAM, ATRAKCJE, MENU, AUDIO]