Zmarła 38-letnia kobieta spod Kalisza, u której potwierdzono koronawirusa! Liczba chorych wzrasta

i

Autor: pixabay.com

Koronawirus na Dolnym Śląsku. 16 nowych przypadków zakażenia koronawirusem!

2020-03-23 12:48

16 nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzono na Dolnym Śląsku. Jedna osoba hospitalizowana jest w szpitalu we Wrocławiu, a pozostało przechodzą kwarantannę w warunkach domowych. W sumie na Dolnym Śląsku koronawirusem zarażonych zostało do tej pory 95 osób. Dwie spośród nich zmarły.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek (23 marca) o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem. Aż 16 nowych przypadków zakażenia stwierdzono w województwie dolnośląskim. Z informacji przekazanych przez Dolnośląski Urząd Wojewódzki wynika, że jedna osoba hospitalizowana jest w szpitalu we Wrocławiu, a 15 pozostałych osób poddane zostało kwarantannie domowej.

Łącznie na Dolnym Śląsku potwierdzono do tej pory 95 przypadków zakażenia koronawirusem. Dwie spośród zakażonych osób zmarły.

Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego (23 marca):
liczba osób zakażonych koronawirusem - 95
liczba osób zmarłych - 2
liczba osób hospitalizowanych - 100
liczba osób objętych kwarantanna lub izolacją - 3017
liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym - 3039

Aktualna sytuacja w szpitalach na Dolnym Śląsku (23 marca):

Wrocław
W szpitalu przy ul. Koszarowej przebywa obecnie 25 osób zakażonych koronawirusem. Dwie osoby znajdują się na oddziale intensywnej opieki medycznej - stan obojga jest poważny. Wrocławski szpital dysponuje jeszcze 130 wolnymi salami z 325 łóżkami.

Wałbrzych
W szpitalu w Wałbrzychu nie ma obecnie osób zakażonych. Hospitalizowanych jest natomiast 26 osób z podejrzeniem koronawirusa. W szpitalu pozostają jeszcze 23 wolne sale (pacjenci z podejrzeniem koronawirusa przebywają w osobnych salach).

Bolesławiec
Jedna osoba zakażona koronawirusem przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej w szpitalu w Bolesławcu. ponadto w placówce hospitalizowanych jest 21 osób z podejrzeniem koronawirusa. Szpital dysponuje jeszcze 44 wolnymi salami.

Legnica
W szpitalu w Legnicy przebywa jedna osoba zakażona oraz 5 osób z podejrzeniem koronawirusa. W szpitalu jest jeszcze 88 wolnych miejsc.

Oborniki Śląskie
10 osób z podejrzeniem koronawirusa oczekuje na wyniki badań w izolatorium w Obornikach Śląskich.

Posłuchaj, co koronawirus robi z płucami człowieka.To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami
Walka z koronawirusem. Służby postawione w stan najwyższej gotowości [KRONIKA KRYMINALNA]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE