Zamknięty oddział ginekologiczny

i

Autor: pixabay.com

Koronawirus. Zamknięty oddział ginekologiczny w Oleśnicy! Pacjentki z noworodkami objęte kwarantanną!

2020-03-23 7:35

Koronawirus na Dolnym Śląsku. W związku z podejrzeniem koronawirusa u jednej z pielęgniarek w szpitalu w Oleśnicy zamknięty został oddział ginekologiczno-położniczy. Do czasu otrzymania wyników badań pielęgniarki, kwarantanną objęte zostały wszystkie pacjentki i personel – łącznie ok. 60 osób.

Oddział Ginekologiczno-Połozniczy w szpitalu w Oleśnicy został czasowo zamknięty. U jednej z pracujących na oddziale pielęgniarek wystąpiły objawy, mogące sugerować, że kobieta zaraziła się koronawirusem.

Od pielęgniarki zostały pobrane próbki do zbadania pod kątem obecności koronawirusa. Do czasu poznania ich wyników oddział ginekologiczno-połozniczy został zamknięty. Wstrzymane zostały przyjęcia na ginekologię, a personel, który miał kontakt z chorą pielęgniarką i wszystkie przebywające na oddziale pacjentki objęte zostały kwarantanną. Do czasu rozstrzygnięcia czy pielęgniarka ma koronawirusa czy nie, przybywające na oddziale kobiety z noworodkami nie mogą wyjść do domu. 

Z informacji podanych przez sanepid wynika, że kwarantanną objęto ok. 60 osób.

Jak bronić się przed koronawirusem. Posłuchaj zaleceń immunologów. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Walka z koronawirusem. Służby postawione w stan najwyższej gotowości [KRONIKA KRYMINALNA]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE