Koronawirus w Polsce. 67 nowych przypadków! W sumie blisko 500 zakażonych!

i

Autor: DOMIN Koronawirus w Polsce. 67 nowych przypadków! W sumie blisko 500 zakażonych!

Koronawirus na Dolnym Śląsku. Wykryto 10 nowych zakażeń. Kim są chorzy?

2020-03-22 18:27

W niedzielę kilka minut przed godziną 18 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 64 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w całej Polsce. Aż dziesięć przypadków dotyczy chorych z województwa dolnośląskiego. Łączna liczba zarażonych przekroczyła tym samym 600 i w szybkim tempie zbliża się do tysiąca.

- Mamy 64 nowe przypadki zakażenia #koronawirus, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 20 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. łódzkiego, 10 osób z woj. dolnośląskiego, 6 osób z woj. wielkopolskiego, 5 osób z woj.śląskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. lubuskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego i warmińsko-mazurskiego - poinformowało na Twitterze chwilę przed godziną 18 Ministerstwo Zdrowia.

Kim są nowi zarażeni z województwa dolnośląskiego?

- Mamy 10 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Cztery osoby są hospitalizowane w szpitalu we Wrocławiu. Pozostałe poddane zostały kwarantannie domowej. Informujemy również, że jedna z osób, które przebywały na kwarantannie domowej jest obecnie hospitalizowana - poinformowało biuro prasowe Wojewody Dolnośląskiego. 

Łączna liczba przypadków zakażenia na Dolnym Śląsku wzrosła do 79, zmarły dwie osoby. W całej Polsce odnotowano 627 przypadków koronawirusa, siedem osób zmarło.

Koronawirus w Polsce. Czytaj najnowsze informacje:

Posłuchaj, jak można zarazić się koronawirusem. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Walka z koronawirusem. Służby postawione w stan najwyższej gotowości [KRONIKA KRYMINALNA]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE