PODKARPACKIE: Kolejnych 5 osób zakażonych koronawirusem!

i

Autor: Pixabay.com

Koronawirus na Dolnym Śląsku. Ponad 3 tysiące osób objętych kwarantanną!

2020-03-23 8:08

Koronawirus na Dolnym Śląsku coraz bardziej się rozprzestrzenia. Na terenie województwa dolnośląskiego stwierdzono już 79 przypadków zachorowania na COVID-19. Dwie z zakażonych osób zmarły. Ponadto 100 osób przebywa w szpitalach z podejrzeniem zakażenia koronawirusem, a ponad 3 tysiące objętych jest kwarantanną lub izolacją.

Koronawirus na Dolnym Śląsku. Na terenie województwa dolnośląskiego potwierdzono do tej pory 79 przypadków zachorowania na COVID-19. Więcej zakażeń jest tylko w województwach mazowieckim (147) i łódzkim (106). Dwie spośród zakażonych osób zmarły: 73-letni mężczyzna w szpitalu we Wrocławiu oraz 57-letni mężczyzna w szpitalu w Wałbrzychu.

W dolnośląskich szpitalach przebywa 100 osób, u których występuje ryzyko zarażenia koronawirusem. Ponadto 3017 osób objętych jest kwarantanną lub izolacją, a 3039 znajduje się pod nadzorem epidemiologicznym.

Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego (23 marca):
liczba osób zakażonych koronawirusem - 79
liczba osób zmarłych - 2
liczba osób hospitalizowanych - 100
liczba osób objętych kwarantanna lub izolacją - 3017
liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym - 3039

W całej Polsce stwierdzono do tej pory 634 przypadki zakażenia koronawirusem. 7 spośród zakażonych osób zmarło.

Koronawirus. Posłuchaj o faktach i mitach. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami
Czy myjesz ręce dokładnie? Ten film Cię uświadomi
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE