Koronawirus w Polsce. Ruszają szczepienia dla bezdomnych! Czeka na nich Johnson&Johnson

i

Autor: Apollo22/cc0/Pixabay.com Ruszają szczepienia przeciwko koronawirusowi dla osób bezdomnych. Od środy 9 czerwca we Wrocławiu zacznie działać mobilny punkt szczepień przeznaczony właśnie z myślą o nich. Na razie przygotowano dla nich ok. 300 preparatów Johnson&Johnson. Szczepienia bezdomnych we Wrocławiu to projekt pilotażowy w skali Polski. Szczepionka będzie im też podawana w specjalnym ambulatorium. Do szczepień zgłosiło się na razie 150 osób

Koronawirus w Polsce. Ruszają szczepienia dla bezdomnych! Czeka na nich Johnson&Johnson

2021-06-08 18:04

Ruszają szczepienia przeciwko koronawirusowi dla osób bezdomnych. Od środy 9 czerwca we Wrocławiu zacznie działać mobilny punkt szczepień przeznaczony właśnie z myślą o nich. Na razie przygotowano dla nich ok. 300 preparatów Johnson&Johnson. Szczepienia bezdomnych we Wrocławiu to projekt pilotażowy w skali Polski. Szczepionka będzie im też podawana w specjalnym ambulatorium. Do szczepień zgłosiło się na razie 150 osób.

Koronawirus w Polsce. Ruszają szczepienia dla bezdomnych! Czeka na nich Johnson&Johnson

Jak informuje PAP, ruszają szczepienia przeciw koronawirusowi dla osób bezdomnych. We Wrocławiu rusza w środę 9 czerwca pilotażowy w skali Polski projekt. Szczepionki będą podawane w nowo utworzonym mobilnym punkcie szczepień i w specjalnym ambulatorium przy ul. Cybulskiej. Dla bezdomnych z Wrocławia przygotowano ok. 330 preparatów. Cześć z osób korzystających z pomocy w miejskich placówkach została już zaszczepiona, dlatego miasto zachęca do szczepień pozostałych.

- Jest jeszcze grupa osób pozostających w bezdomności ulicznej i tu prowadzimy szeroką akcję informacyjną, aby zachęci te osoby do szczepień - mówi PAP Tomasz Neumann, kierownik Zespołu ds. Osób Bezdomnych i Uchodźców MOPS we Wrocławiu.

Czytaj też: Policjantka z Wrocławia zatrzymała na autostradzie pijanego kierowcę. Wracał z rodzinnej imprezy [WIDEO]

Bezdomni z Wrocławia dowożeni na szczepienia

Jak informuje PAP, kampania edukacyjna i informacyjna dotycząca szczepień bezdomnych z Wrocławia trwa od kilkunastu dni. Fundacja Homo Sacer będzie ich dowozić specjalnym ambulansem do ambulatorium przy ul. Cybulskiego, gdzie dwa razy w tygodniu będzie pracował zespół Medfeminy - ta ostatnia odpowiada też za uruchomienie mobilnego punktu szczepień.

- Najtrudniej jest pomagać osobom, które wydaje się, że na to nie zasługują. Dlatego ta inicjatywa jest tak ważna. Zaangażowanie wielu partnerów, wsparcie miasta – dają nadzieję na powodzenie tej akcji. Człowieczeństwo, miasto otwarte i wrażliwe to jest synonim Wrocławia - mówi PAP Andrzej Ptak, prezes Fundacji Homo Sacer, założyciel przestrzeni kreatywnej dla bezdomnych MiserArt.

Jak informuje PAP, we Wrocławiu jest ok. 900 bezdomnych, z czego 600 korzysta z pomocy w miejskich placówkach, a 300 mieszka na ulicy. 150 osób z tego grona zgłosiło się już na szczepienie.

Czytaj też: Dolny Śląsk: Policja poszukuje świadków wypadku, w którym zginęło 3-letnie dziecko

Krzyż przygniótł 5-letnią Marysię