Koronawirus w szkole podstawowej w Bolesławcu. 10 klas objętych kwarantanną

2021-10-21 13:15
Koronawirus w szkole podstawowej w Bolesławcu
Autor: pixabay.com

W Szkole Podstawowej nr 5 w Bolesławcu na Dolnym Śląsku stwierdzono ognisko koronawirusa. Zakażeni są zarówno uczniowie, jak i nauczyciele. 10 klas zostało objętych kwarantanną i przeszło w tryb nauczania zdalnego.

Ognisko koronawirusa stwierdzono w Szkole Podstawowej nr 5 w Bolesławcu. Jak informuje TVN24, źródłem zakażenia mogła być uczennica jednej ze starszych klas. Mimo że chora nastolatka nie chodziła do szkoły, miała kontakt z rówieśnikami. Wkrótce przypadki zachorowania na COVID-19 stwierdzono też u nauczycieli. Łącznie koronawirusem zakaziło się 11 pracowników szkoły. Z informacji przekazanych przez bolesławiecki magistrat wynika, że wśród zakażonych są zarówno osoby zaszczepione, jak i niezaszczepione.

Decyzją sanepidu 10 klas bolesławieckiej podstawówki zostało objętych kwarantanną. Ok. 250 uczniów przeszło w tryb nauczania zdalnego. Pozostali uczniowie, którzy nie mieli bezpośredniego kontaktu z zakażonymi i są zaszczepieni, mogą przychodzić do szkoły.

Do kiedy potrwa kwarantanna w Szkole Podstawowej nr 5 w Bolesławcu? 6 klas zostało objętych kwarantanną do 23 października, 3 klasy do 28 października, a jedna klasa do 29 października. Szkoła nie planuje na razie przechodzić w tryb nauczania zdalnego.

ZOBACZ TEŻ: Koronawirus w Polsce. Ponad 200 nowych zakażeń na Dolnym Śląsku [RAPORT 21.10]

W czwartek (21 października) poinformowano o 9 nowych przypadkach zakażenia w powiecie bolesławieckim. Zmarła też jedna osoba, u której stwierdzono COVID-19.

33-letni włamywacz okradł blisko 30 wrocławskich lokali gastronomicznych
Sonda
Czy według Ciebie warto się szczepić przeciwko koronawirusowi?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE