Koronawirus w szkole podstawowej w Bolesławcu

i

Autor: pixabay.com

Koronawirus w szkole podstawowej w Bolesławcu. 10 klas objętych kwarantanną

2021-10-21 13:15

W Szkole Podstawowej nr 5 w Bolesławcu na Dolnym Śląsku stwierdzono ognisko koronawirusa. Zakażeni są zarówno uczniowie, jak i nauczyciele. 10 klas zostało objętych kwarantanną i przeszło w tryb nauczania zdalnego.

Ognisko koronawirusa stwierdzono w Szkole Podstawowej nr 5 w Bolesławcu. Jak informuje TVN24, źródłem zakażenia mogła być uczennica jednej ze starszych klas. Mimo że chora nastolatka nie chodziła do szkoły, miała kontakt z rówieśnikami. Wkrótce przypadki zachorowania na COVID-19 stwierdzono też u nauczycieli. Łącznie koronawirusem zakaziło się 11 pracowników szkoły. Z informacji przekazanych przez bolesławiecki magistrat wynika, że wśród zakażonych są zarówno osoby zaszczepione, jak i niezaszczepione.

Decyzją sanepidu 10 klas bolesławieckiej podstawówki zostało objętych kwarantanną. Ok. 250 uczniów przeszło w tryb nauczania zdalnego. Pozostali uczniowie, którzy nie mieli bezpośredniego kontaktu z zakażonymi i są zaszczepieni, mogą przychodzić do szkoły.

Do kiedy potrwa kwarantanna w Szkole Podstawowej nr 5 w Bolesławcu? 6 klas zostało objętych kwarantanną do 23 października, 3 klasy do 28 października, a jedna klasa do 29 października. Szkoła nie planuje na razie przechodzić w tryb nauczania zdalnego.

ZOBACZ TEŻ: Koronawirus w Polsce. Ponad 200 nowych zakażeń na Dolnym Śląsku [RAPORT 21.10]

W czwartek (21 października) poinformowano o 9 nowych przypadkach zakażenia w powiecie bolesławieckim. Zmarła też jedna osoba, u której stwierdzono COVID-19.

33-letni włamywacz okradł blisko 30 wrocławskich lokali gastronomicznych
Sonda
Czy według Ciebie warto się szczepić przeciwko koronawirusowi?