Koronawirus we Wrocławiu! 74-latka opuściła szpital! Była w stanie ciężkim, jest ZDROWA!

2020-03-30 14:53 GE, MT
Koronawirus w Polsce
Autor: EAST NEWS Koronawirus w Polsce

Dobre wieści płyną ze szpitala przy ul. Koszarowej we Wrocławiu. Placówkę opuściła 74-latka, która była jedną z pierwszych zarażonych osób na Dolnym Śląsku. Pacjentka, choć jej stan na początku choroby był ciężki, jest już zdrowa.

Na takie wiadomości czekamy z niecierpliwością! Szpital przy ul. Koszarowej opuściła wyleczona z koronawirusa 74-letnia pacjentka!

- Zwykle nie podajemy wieku, ale w tym wypadku ta informacja jest uzasadniona, bo kobieta była w grupie ryzyka i gdy trafiła do nas była poważnie chora, a jej stan w pewnym momencie był ciężki. Jednak udało się kobietę wyleczyć - informuje Urszula Małecka, rzeczniczka szpitala im. Gromkowskiego.

74-latka w szpitalu spędziła 23 dni. Pod koniec tygodnia pobrano od niej próbki na obecność COVID-19. Dzisiaj okazało się, że jest zdrowa, a testy przyszły negatywne. 74-letnia pacjentka jest już drugą osobą, którą udało się wyleczyć z koronawirusa w szpitalu przy ul. Koszarowej. W ubiegłym tygodniu szpital opuścił 66-letni mężczyzna!

74-latka jest babcią 28-letniego mężczyzny, który również miał koronawirusa. Wrocławianin jest pierwszą osobą w Polsce, która wyzdrowiała. Mężczyzna nie był hospitalizowany, od samego początku czuł się dobrze i przebywał w domu.

Krewnym kobiety jest też 73-letni mężczyzna. On niestety zmarł na koronawirusa, była to pierwsza śmiertelna ofiara zakażenia ze stolicy Dolnego Śląska.

Polacy dziękują lekarzom i pielęgniarkom za walkę z koronawirusem.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.