Zgony, koronawirus

i

Autor: AP Zgony, koronawirus

Koronawirus. Wyliczono, ile osób umrze w święta w powodu COVID-19! Dramatyczne liczby

2021-12-10 11:05

Koronawirus w Polsce nadal sieje spustoszenie. Każdego dnia dowiadujemy się o setkach zmarły z powodu COVID-19. Tymczasem na horyzoncie Święta Bożego Narodzenia. To czas spotykania się z bliskimi. Niestety, w czasie epidemii istnieje duże ryzyko zarażenia, co może wpłynąć na liczbę ofiar epidemii. Politechnika Wrocławska przeprowadziła symulację. Jej wyniki są wstrząsające.

Prognozę dotyczącą ilości zgonów z powodu COVID-19 w okresie bożonarodzeniowym i noworocznym opracowała grupa analityków MOCOS przy Politechnice Wrocławskiej. Jak wynika z przeprowadzonych badań, zbliżające się święta mogą być naprawdę tragiczne. Wszystko przez epidemię koronawirusa w Polsce. - Nasz model prognozuje w najbliższym tygodniu w końcu szczyt na poziomie 2700 zgonów, potem 2500 zgonów, potem 2120 w tygodniu świątecznym i 1700 na początku stycznia. Łącznie 9000 zgonów w miesiąc - napisał na Twitterze dr Piotr Szymański z Politechniki Wrocławskiej.

Czytaj również: Koronawirus 10.12.2021. Kolejny ogromny wzrost. Niepokojące informacje [RAPORT, 10 GRUDNIA]

Przypomnijmy, że niemal każdego dnia w Polsce dochodzi do kilkuset zgonów z powodu COVID-19 w Polsce. Jak podało Ministerstwo Zdrowia w piątek 10 grudnia, w ciągu doby zmarło 148 osób w powodu COVID-19, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami życie straciły 423 osoby. Rząd wprowadził nowe obostrzenia na okres bożonarodzeniowy. Zamknięte zostały dyskoteki, w niektórych miejscach wprowadzono limity. Wprowadzono również naukę zdalną. Od 1 marca szczepienia dla nauczycieli, medyków i służb mudnurowych będą obowiązkowe.

Sonda
Czy jesteś zaszczepiony przeciw Covid-19?
Koronawirus może uszkodzić słuch nieodwracalnie