Koronawirus. Zarażeni z Wrocławia: Mamy koronawirusa, kazali nam siedzieć w domu

2020-03-11 9:46 MT
koronawirus
Autor: SHUTTERSTOCK koronawirus

Super Express dotarł do rodziny, u której stwierdzono koronawirusa. To mężczyzna i kobieta, oboje przed 30 rokiem życia. - W poniedziałek byliśmy na badaniach, we wtorek usłyszeliśmy, że jesteśmy nosicielami. Nie mamy żadnych objawów i kazali nam zostać w domu – mówi nam mężczyzna z koronawirusem.

Nowi zarażeni (oficjalnie służby informują tylko o kobiecie, o mężczyźnie zaś milczą) mieszkają we Wrocławiu, na osiedlu willowym. To rodzina 74-letniej kobiety i 73-letniego mężczyzny, którzy leżą w stanie ciężkim przy ulicy Koszarowej. Wszyscy zostali zarażeni przez członka rodziny, który mieszka w USA, a niedawno był we Włoszech. Ten mężczyzna leczony jest za granicą.

Para zarażonych z Wrocławia ma kilkumiesięczne małe dziecko. W domu jednorodzinnym, w którym mieszkają, znajdują się też ich rodzice. - U nich nie stwierdzono koronawirusa – mówi nam Magdalena Odrowąż – Mieszkowska, rzeczniczka SANEPIDU. Wiadomo też, że nikt z domowników nie skarży się na żadne dolegliwości. Jednak najpewniej jeszcze dziś będą pobrane od wszystkich kolejne próbki.

Z naszych ustaleń wynika też, że nie ma obaw, jeśli chodzi o to, że nosiciele koronawirusa pozostają w domu, a nie w szpitalu. Domu nie mogą opuszczać, dlatego też nie ma obaw, że kogoś zarażą. - Ich stan jest bardzo dobry. Nie ma się czym martwić. Mężczyzna ma taki wynik, że jest nosicielem, ale wygląda na to, że za kilka dni już nim nie będzie. Określamy to mianem „słabododatni”. Czekamy na wyniki drugich badań. I może się okazać, że już nie jest nosicielem. Tak czy owak niebawem najpewniej i tak wyzdrowieje – mówi nam jeden z ważnych dolnośląskich urzędników.


- Nie mamy żadnych objawów. Kazali nam zostać w domu. Przez 14 dni mamy kwarantannę. Jesteśmy wszyscy dobrej myśli – mówi nam mężczyzna z koronawirusem.

Jak ustrzec się przed koronawirusem? Bydgoski lekarz radzi

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.