Demolował kościół we Wrocławiu

i

Autor: Straż Miejska we Wrocławiu

Krzyczał wulgarne słowa i zdemolował kościół w centrum Wrocławia

2021-10-06 15:06

Atak na kościół w centrum Wrocławia. 38-letni mężczyzna wszedł do środka i krzycząc wulgarne słowa zaczął demolować świątynię. Poczynił spore straty. Został obezwładniony przez strażników miejskich, którzy pierwsi pojawili się na miejscu zdarzenia.

Do zdarzenia doszło pod koniec ubiegłego tygodnia. Funkcjonariusze straży miejskiej otrzymali informację o agresywnym mężczyźnie, który demoluje wnętrze kościoła Świętej Marii Magdaleny przy ulicy Szewskiej we Wrocławiu. Natychmiast udali się na miejsce, gdzie potwierdziło się zawiadomienie. - Sprawca w dalszym ciągu krzyczał, wymachiwał rękami i niszczył mienie kościelne. Przy ołtarzu znajdowała się duża liczba porozrzucanych obrusów, dokumentów, kartek, a także stuła – relacjonuje Waldemar Forysiak, rzecznik wrocławskiej straży miejskiej.

Akcja ratunkowa w Sobótce. Szukają zaginionych nurków

Z tego co udało nam się ustalić, mężczyzna krzyczał treści wulgarne i obrazoburcze. Na tym jednak nie koniec. Podczas ataku uszkodził również trzy pary drzwi, w tym od zakrystii, a także poprzewracał i zniszczył stojaki. - Wezwano wsparcie, a w międzyczasie mężczyznę udało się uspokoić. Sprawcę przekazano policji, która będzie prowadzić dalsze postępowanie w tej sprawie – dodał Waldemar Forysiak.

Na szczęście w zajściu nie ucierpiały żadne osoby.  

Sonda
Jak często chodzisz do kościoła?

Sprawcą okazał się 38-letni mieszkaniec Katowic. Według wstępnych ustaleń mężczyzna jest w trakcie leczenia psychiatrycznego.