Krzysztof Mączyński na dłużej w Śląsku Wrocław

i

Autor: Krystyna Pączkowska/slaskwroclaw.pl

Krzysztof Mączyński na dłużej w Śląsku Wrocław. Kapitan przedłużył kontrakt z klubem

2020-12-23 17:28

Krzysztof Mączyński przedłużył umowę ze Śląskiem Wrocław. Nowy kontrakt kapitana Trójkolorowych będzie obowiązywał do końca czerwca 2023 roku. Mączyński w barwach Śląska rozegrał do tej pory 54 mecze, zdobywając 4 bramki i zaliczając 6 asyst.

Dobra wiadomość dla kibiców Śląska Wrocław. Kapitan Trójkolorowych zostanie w klubie na dłużej. Krzysztof Mączyński przedłużył kontrakt do końca 2023 roku. Dotychczasowa umowa obowiązywała do końca obecnego sezonu.

- Krzysztof to kapitan naszego zespołu, niezwykle ważna postać zarówno na boisku, jak i poza nim. Cieszę się, że nadal będzie reprezentował barwy Śląska Wrocław, a jego doświadczenie i charakter z pewnością pomogą drużynie odnosić zwycięstwa - mówi Piotr Waśniewski, prezes zarządu Śląska Wrocław.

Krzysztof Mączyński dołączył do Śląska w styczniu 2019 roku, przenosząc się z Legii Warszawa. Środkowy pomocnik rozegrał dla Wojskowych 54 spotkania, zdobywając 4 bramki i zaliczając 6 asyst. Od początku sezonu 2019/20 pełni funkcję kapitana.

- Bardzo dobrze czuję się we Wrocławiu i cieszę się, że nadal będę częścią tego klubu - mówi Krzysztof Mączyński. - Głęboko wierzę, że tę drużynę stać na sukces, a kluczem do tego niezmiennie jest maksymalne zaangażowanie i koncentracja na najbliższym spotkaniu. Pragnę podziękować kibicom za siłę i wsparcie, które od nich otrzymujemy - w tych dobrych i złych chwilach - oraz zapewnić, że reprezentując Śląsk Wrocław, ambicji i woli walki nigdy nam nie zabraknie.

Mączyński występował wcześniej m.in. w Wiśle Kraków, Górniku Zabrze czy Legii Warszawa, trzykrotnie sięgając po mistrzostwo Polski. Był też jednym z ważniejszych zawodników w kadrze prowadzonej przez Adama Nawałkę podczas EURO 2016 roku. Łącznie w reprezentacji Polski rozegrał 31 meczów, w których strzelił 2 gole.

QUIZ. Na pewno wszystko wiesz na temat Śląska Wrocław? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 10
Kto poprowadził Śląsk do pierwszego w 1977 roku mistrzostwa Polski?
Lewandowski piłkarzem roku FIFA. Płyną gratulacje dla Polaka