Krzyże św. Andrzeja go nie powstrzymały. Kierowca forda nie żyje, pociąg wykoleił się jedną osią

i

Autor: Tomasz Matuszkiewicz/SUPER EXPRESS, Tomasz Golla/SUPER EXPRESS Kierowca forda zginął na przejeździe kolejowym pod Wrocławiem po zderzeniu z pociągiem Kolei Dolnośląskich, zdj. ilustracyjne

Śmiertelny wypadek

Krzyże św. Andrzeja go nie powstrzymały. Kierowca forda nie żyje, pociąg wykoleił się jedną osią

2023-07-14 20:45

Kierowca forda zginął na przejeździe kolejowym pod Wrocławiem po zderzeniu z pociągiem Kolei Dolnośląskich. Do śmiertelnego wypadku doszło w piątek, 14 lipca, ok. godz. 17. Jak informuje policja, zdarzenie miało miejsce między miejscowościami Chrzanów i Domasław na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Był tam zamontowany znak "stop i krzyże św. Andrzeja.

Śmiertelny wypadek na przejeździe kolejowym. Kierowca forda zginął

W zderzeniu pociągu Kolei Dolnośląskich i osobowego forda pod Wrocławiem zginął kierowca osobówki. Śmiertelny wypadek miał miejsce w piątek, 14 lipca, ok godz. 17, między miejscowościami Chrzanów i Domasław. Jak informuje Przemysław Ratajczyk z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, kierujący fordem, który podróżował sam, wjechał na niestrzeżony przejazd kolejowy prosto pod pociąg i zginął na miejscu - żaden z pasażerów pojazdu nie odniósł obrażeń. Jak mówi w rozmowie z PKP Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK, w wyniku zderzenia szynobus wykoleił się jedną osią, ale ma znowu znaleźć się na torach za sprawą interwencji specjalistycznego pojazdu PKP. Jak dodaje, przed przejazdem znajdował się znak "stop" i krzyże św. Andrzeja. Dla pasażerów pociągu uruchomiono ponadto komunikację zastępczą. Szczegółowe przyczyny i okoliczności wypadku wyjaśnia pod nadzorem prokuratury policja we Wrocławiu.

Sonda
Czy uważasz, że zlikwidowanie niestrzeżonych przejazdów kolejowych jest dobrym pomysłem?
Pokój zbrodni - rozszerzone samobójstwo na Bałtyku