"Kto pierwszy, ten lepszy". Wrocławskie zoo rusza z nietypową akcją

2017-04-01 11:58
paw z wrocławskiego zoo
Autor: www.zoo.wroclaw.pl paw z wrocławskiego zoo

Uczestnicy będą mieli okazję dotknąć czaszki, jaj, skór, piór różnych zwierząt, posłuchać o ich niezwykłych cechach.

Lato we wrocławskim ogrodzie zoologicznym zaczyna się już w kwietniu. To oznacza nie tylko wydłużenie godzin otwarcia, liczniejsze pokazowe karmienia zwierząt, powrót „opiekun opowiada”, ale także nowy cykl spotkań z pracownikami ogrodu - ZOOspotkania.

Spotkania - pierwsze już dziś o 11. - będą odbywać się zawsze na temat związany z określoną grupą zwierząt. Nie obędzie się  również bez spaceru po zoo i spotkań przy zwierzętach. Chętnie powinni zaplanować wizytę punktualnie, bo liczba miejsc jest ograniczona, a rządzi zasada „kto pierwszy, ten lepszy”.

Nie tylko słuchać, ale też dotknąć

Ochrona gatunkowa, zagrożenia i ciekawostki biologiczne, to ogólny schemat ZOOspotkań, który jednak nie oddaje ich charakteru. Celem spotkań jest wzbudzenie u uczestników ciekawość światem zwierząt i nakłonienie do ekologicznych postaw. Uczestnicy spotkań będą mieli okazję dotknąć czaszki, jaj, skór, piór różnych zwierząt, posłuchać o ich niezwykłych cechach, a także nauczyć się sposobów oszczędzania nieodnawialnych źródeł energii.

- Proponujemy przede wszystkim „wiedzę przez doświadczanie” – mówi Monika Bielec, starszy specjalista ds. edukacji. Pierwsze ZOOspotkanie odbędzie się już dziś bo 1 kwietnia przypada Międzynarodowy Dzień Ptaków. Wiodącym zagadnieniem będą „Ptaki w mieście” czyli nasi skrzydlaci sąsiedzi. Edukator będzie namawiał uczestników, aby zastanowili się jak wyglądałby świat bez ptaków, bez ich porannego śpiewu i bezlitosnej eliminacji uciążliwych dla ludzi owadów jak chociażby komary. Dotyczyć będzie również tego czy dobrze traktujemy naszych sąsiadów, dając im miejsce, gdzie mogą schronić się przed drapieżnikami lub uwić gniazdo,  czy chcąc pomóc zimą – niechcący nie szkodzimy, jak można ptakom pomóc?

Po ptakach olej palmowy i chińska medycyna

Spotkanie zacznie się o 11:00 w Sali Edukacyjnej w Afrykarium, gdzie będzie okazja dobrze przyjrzeć się piórom i jajom różnych gatunków ptaków oraz zapoznać się z ciekawostkami z biologii popularnych ptaków miejskich i problemami, na które natykają się w środowisku miejskim. Następnie grupa ruszy w teren odwiedzając ptaki drapieżne, ozdobne, nieloty, a także ptasich dzikich lokatorów wrocławskiego zoo.

- Ptaki to bardzo liczna, różnorodna i fascynująca gromada zwierząt, do których zalicza się około 10 tysięcy gatunków. Wśród nich są te wielkości motyli jak kolibry a także potężne, dorastające do 2 metrów strusie – dodaje Bielec.

Kolejne spotkania kwietniowe poświęcone będą problemowi produkcji oleju palmowego i tradycyjnej medycyny chińskiej.

Wrocławskie zoo od 10 lat prowadzi działania edukacyjne oferując je przedszkolom i szkołom. Corocznie bierze w nich udział ponad 25.000 dzieci i młodzieży z całego kraju.  Więcej informacji znajdziecie na stronie zoo.wroclaw.pl/edukacja, w Punkcie Obsługi Klienta na terenie ZOO i pod numerem telefonu: 71 340 78 109 i 71 340 78 125.

Zobacz także: Weekend za pół ceny 2017 na Dolnym Śląsku. Oferty, atrakcje, program [PRZEGLĄD]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE