Kurier kradł przedświąteczne przesyłki, a w domu trzymał znaczne ilości narkotyków

i

Autor: mat. policji

Kurier kradł przedświąteczne przesyłki, a w domu trzymał znaczne ilości narkotyków

2021-12-15 10:14

Policjanci z Jeleniej Góry zatrzymali pracownika firmy kurierskiej, podejrzanego o kradzież przesyłek, które miał dostarczać. 27-latek odpowie też za kradzież telefonu i posiadanie znacznej ilości narkotyków – jak się okazało, w swoim mieszkaniu przechowywał ponad 600 porcji handlowych marihuany.

Policjanci z Jeleniej Góry otrzymali zgłoszenie, że w jednej z firm kurierskich zaczęło dochodzić do kradzieży przesyłek. Wkrótce też, na podstawie zebranych informacji oraz analizy nagrań z kamer monitoringu, funkcjonariusze wytypowali i zatrzymali podejrzanego. Okazał się nim 27-letni mieszkanie powiatu lwóweckiego, który pracował jako kurier. Z ustaleń śledztwa wynika, że 27-latek w okresie od 19 listopada do 7 grudnia dwukrotnie ukradł przesyłki o łącznej wartości ponad 1200 zł. Jego łupem padł również telefon o wartości ok. 1100 zł, należący do właścicielki firmy.

Jak się wkrótce okazało, 27-latek miał na sumieniu znacznie więcej. W mieszkaniu mężczyzny policjanci znaleźli marihuanę, z której można było uzyskać ponad 600 porcji handlowych.

- Funkcjonariusze w wyniku podjętych czynności odzyskali część skradzionego mienia - poinformowała podinsp. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. - Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Niewykluczone, że mężczyzna ma na koncie więcej podobnych czynów.

O dalszym losie 27-latka zdecyduje sąd, a grozić mu może nawet 10 lat więzienia. Póki co mężczyzna został objęty policyjnym dozorem i ma zakaz opuszczania kraju.

Sonda
Często robisz zakupy przez internet?
33-letni włamywacz okradł blisko 30 wrocławskich lokali gastronomicznych