Groził nastolatkowi scyzorykiem i chciał mu zabrać telefon

i

Autor: mat. policji

Napadł nastolatka w parku i groził mu scyzorykiem. 19-latek aresztowany

2021-12-14 13:29

Na 3 miesiące został tymczasowo aresztowany 19-letni mieszkaniec Lubina, który napadł w parku na 15-latka. Jak się okazało, zatrzymany 19-latek, mimo młodego wieku, ma bardzo bogatą policyjną kartotekę. Teraz może trafić do więzienia nawet na 12 lat.

Policjanci z Lubina zatrzymali sprawcę rozboju, do którego doszło w jednym z parków na terenie miasta. Do 15-letniego chłopaka podszedł młody mężczyzn i zażądał od niego telefonu komórkowego, grożąc mu przy tym scyzorykiem. Sprawcy ostatecznie nie udało się ukraść telefonu, gdyż został spłoszony przez inną osobą. Informacja o usiłowaniu rozboju dotarła jednak na policję.

- Na miejscu nie było monitoringu, lecz opis sprawcy wskazywał, że może to być dobrze znany policjantom mieszkaniec Lubina - informuje asp. szt. Sylwia Serafin z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie. - Funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego 19-latka i udowodnili mu to przestępstwo.

Mimo młodego wieku zatrzymany 19-latek ma bogatą policyjną kartotekę. Poza usiłowaniem rozboju odpowie również za liczne kradzieże sklepowe, kradzieże z włamaniem oraz zniszczenie mienia (m.in. wybicie szyb w jednym z zakładów jubilerskich). Decyzją sądu mężczyzna został aresztowany tymczasowo na 3 miesiące. Grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Sonda
Czy kary za rozbój powinny być bardziej surowe?
Karetka z sercem przemknęła przez zakorkowany Wrocław