Pijany kierowca uciekał przed policją

i

Autor: mat. policji Pijany kierowca uciekał przed policją

Pijany uciekał przed policją. Szaleńczą jazdę zakończył w rowie

2021-12-14 9:50

Policyjnym pościgiem w powiecie lwóweckim na Dolnym Śląsku zakończyła się próba zatrzymania do kontroli kierowy volkswagena, który jechał bez włączonych świateł. Szaleńczą jazdę 44-letni kierowca zakończył ostatecznie w przydrożnym rowie. Jak się okazało, miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu.

W sobotę (11 grudnia) policjanci z Gryfowa Śląskiego zauważyli w Mirsku kierowcę volkswagena, który jechał bez włączonych świateł mijania. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać go do kontroli. Siedzący za kierownicą volkswagena kierowca zignorował jednak ich sygnały i zaczął uciekać.

- Mężczyzna jechał bardzo dynamicznie, wyprzedzał inne pojazdy, gwałtownie hamował, wjeżdżał na chodnik i zajeżdżał drogę mundurowym, wyjeżdżając na środek jezdni - relacjonuje sierż. Olga Łukaszewicz z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim.

Dramatyczny pościg zakończył się ostatecznie w miejscowości Młyńsko, gdzie kierowca volkswagena wpadł w poślizg i wjechał do przydrożnego rowu. Szybko okazało się, że uciekający przed policją mężczyzna był pijany. Badanie alkomatem wykazało, że 44-letni mieszkaniec gminy Gryfów Śląski miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu.

44-latek odpowie teraz za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie pojazdem pod pływem alkoholu, stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz liczne wykroczenia. Grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?
Starsza kobieta została potrącona na pasach. Policja opublikowała drastyczne nagranie