30-latek bez prawa jazdy potrącił kobietę

i

Autor: pixabay.com

Wrocław: 30-latek bez prawa jazdy potrącił kobietę. Usłyszał zarzuty

2021-12-14 9:28

Nawet 3 lata więzienia grożą 30-letniemu kierowcy, który w niedzielę potrącił kobietę na ul. Rogowskiej we Wrocławiu. Ranna kobieta trafiła do szpitala. Jak się okazało, 30-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Do groźnego wypadku doszło w niedzielę (12 grudnia) na ul. Rogowskiej we Wrocławiu. Z ustaleń policji wynika, że 30-letni kierowca volkswagena, skręcając w prawo stracił panowanie nad pojazdem, zahaczył o słupek i potrącił pieszą. Na koniec uderzył jeszcze w zaparkowany samochód. Potrącona przez volkswagena 48-letnia kobieta z obrażeniami ciała została przewieziona do jednego z wrocławskich szpitali.

Kierujący volkswagenem 30-latek był trzeźwy. Szybko wyszło jednak na jaw, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. W związku ze spowodowaniem wypadku, 30-latek usłyszał już zarzuty. Grozić mu może nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

- Osobowy volkswagen, którym kierował został zabezpieczony na policyjnym parkingu - poinformowała sierż. Aleksandra Rodecka z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. - Dokładny przebieg zdarzenia będzie ustalany podczas dalszych czynności, które odbędą się z udziałem biegłego.

Sonda
Czy jako pieszy czujesz się bezpiecznie na polskich drogach?
Starsza kobieta została potrącona na pasach. Policja opublikowała drastyczne nagranie