Ładunek spadł z ciężarówki i zrobił dziurę w ziemi

i

Autor: Policja Do zdarzenia doszło na Moście Uniwersyteckim we Wrocławiu.

Chwile grozy we Wrocławiu

Ładunek spadł z ciężarówki i zrobił dziurę w ziemi! [Zdjęcia]

2022-07-25 13:22

To było tylko pozornie niegroźne zdarzenie. Niewłaściwie zabezpieczony ładunek spadł z ciężarówki wprost na ścieżkę rowerową i zrobił dziurę w ziemi! Nikomu nic się nie stało, ale kto wie, co stałoby się, gdyby po ścieżce poruszał się rowerzysta. Kierowca został ukarany mandatem.

Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek (25 lipca) na Moście Uniwersyteckim we Wrocławiu. Kierowca ciężarowego DAF-a przewoził stalowe pływaki barki rzecznej. - Gdy 39-latek skręcał w lewo z ulicy Grodzkiej na Most Uniwersytecki niewłaściwie zabezpieczony ładunek spadł na ścieżkę rowerową - mówi sierż. szt. Rafał Jastrząb z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Całe szczęście, że w chwili zdarzenia na ścieżce nie było żadnego rowerzysty. Jedyna szkoda to zniszczenie jezdni.

Na miejsce zdarzenia przyjechali policjanci i sprawdzili sposób, w jaki zabezpieczono przewożone elementy. Po przybyciu na miejsce i sprawdzeniu sposobu zabezpieczenia przewożonych elementów stalowych mundurowi wiedzieli już dokładnie, w jakich okolicznościach doszło do tego zdarzenia. Kierowca w związku z popełnionym wykroczeniem, polegającym na niewłaściwym zabezpieczeniu ładunku umieszczonego na pojeździe przed zmianą położenia, został ukarany mandatem karnym w kwocie 3000 zł.

Poniżej znajdziesz galerię zdjęć ze zdarzenia na Moście Uniwersyteckim we Wrocławiu

Sonda
Uważasz, że w zakładach pracy przestrzega się BHP?
Janusz Steinhoff: Fuzja Orlenu z Lotosem to materiał na komisję śledczą