Nowy punkt szczepień masowych w hali sportowej w Legnicy

i

Autor: pixabay.com

Legnica: Nowy punkt szczepień masowych w hali sportowej. Kiedy zacznie działać?

2021-04-14 8:30

W hali sportowej przy ul. Lotniczej w Legnicy powstał punkt szczepień masowych. Za przeprowadzanie szczepień odpowiadać będą pracownicy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy. Ostateczną decyzję o uruchomieniu nowego punktu podejmie dolnośląski oddział NFZ.

Władze Legnicy we współpracy z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym w Legnicy zorganizowały punkt szczepień masowych w hali sportowej przy ul. Lotniczej. Przygotowania hali do nowej funkcji trwały kilkanaście dni.

- Za nami szereg spotkań i dopięcia spraw logistyczno-organizacyjnych działania tego punktu - mówi cytowany w komunikacie legnickiego magistratu prezydent miasta Tadeusz Krzakowski. - To bardzo ważne przedsięwzięcie, dlatego jako miasto z dużą szczegółowością i dbałością podchodzimy do kwestii organizacyjnych i funkcjonalnych tego miejsca.

Liczba przeprowadzanych szczepień będzie zależała od dostępności personelu medycznego i od liczby dostarczanych dawek szczepionek. Za przeprowadzanie szczepień w nowym punkcie będą odpowiadać pracownicy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy. Legnicki magistrat nie wyklucza uruchomienia w razie potrzeby dodatkowych punktów szczepień.

Na czas funkcjonowania miejskiego punktu szczepień w hali przy ul. Lotniczej treningi i rozgrywki w obiekcie mają być organizowane w innych obiektach sportowych na terenie miasta.

Szczyt pandemii we wrocławskim szpitalu tymczasowym.