Koronawirus, zdjęcie poglądowe

i

Autor: SHUTTERSTOCK Koronawirus

Wrocławski szpital przygotowuje nowe punkty szczepień. Będą szczepić 15 tys. osób dziennie

2021-04-13 14:57

Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu przygotowuje nowe punkty i stanowiska do szczepienia. Zaszczepić się będzie można m.in. w Centrum Historii Zajezdnia. Docelowo we wszystkich szpitalnych placówkach ma być szczepionych nawet 15 tys. osób dziennie. Dotychczasowy rekord w dwóch punktach USK to 3,6 tys. szczepionek podanych w ciągu jednego dnia.

Jak informuje PAP, Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu przygotowuje nowe punkty i stanowiska do szczepień w kolejnych kilku nowych lokalizacjach. Dotychczas szczepienia prowadzone przez USK odbywały się w dwóch lokalizacjach: w szpitalu przy ul. Borowskiej i w kampusie uczelnianym przy ul. Skłodowskiej-Curie.

- Przygotowujemy kolejne punkty szczepień, m.in. w budynku wydziału farmacji naszej uczelni oraz obok szpitala przy ul. Borowskiej. Wspólnie z urzędem miejskim organizujemy też punkt populacyjny w Centrum Historii Zajezdnia przy ul. Grabiszyńskiej - mówi dyrektor USK dr Piotr Pobrotyn. - Jak tylko pojawi się duża ilość szczepionek, chcemy być maksymalnie przygotowani do tego, by skrócić akcję wyszczepiania mieszkańców Dolnego Śląska. Dlatego, że zaszczepienie się obywateli polskich to dzisiaj jedyna szansa na poradzenie sobie z pandemią.

ZOBACZ TEŻ: Wrocław: Szpital szuka osób do pomocy w punktach szczepień

Przedstawiciele szpitala przewidują, że we wszystkich punktach zorganizowanych i prowadzonych przez personel USK dziennie będzie się mogło zaszczepić nawet ponad 15 tys. osób. Dotychczasowy rekord w dwóch punktach USK to zaszczepienie w ciągu jednego dnia 3,6 tys. osób. Od 27 grudnia w USK zaszczepiono już ponad 83 tys. osób.

Szczyt pandemii we wrocławskim szpitalu tymczasowym.