Próbował ukraść miedziane przewody, omal nie zginął rażony prądem

i

Autor: materiały policji

Legnica: Próbował ukraść miedziane przewody. Omal nie zginął rażony prądem!

2021-04-22 8:35

35-letni mieszkaniec Legnicy omal nie zginął, próbując ukraść miedziane przewody znajdujące się w stacji elektroenergetycznej. Podczas próby kradzieży mężczyzna został porażony prądem. Ryzyko się nie opłaciło. 35-latek nie dość, że nie zrealizował swojego planu i omal nie przypłacił go życiem, to musi liczyć się też z poważnymi konsekwencjami prawnymi. Ponieważ działał w warunkach recydywy, grozi mu teraz nawet 15 lat więzienia.

Pogotowie Energetyczne z Legnicy otrzymało zgłoszenie o włamaniu do jednej z rozdzielni prądu. Po dotarciu na miejsce pracownicy pogotowia zastali otwarte drzwi do rozdzielni, a w środku znaleźli pozostawione rzeczy osobiste wraz z narzędziami służącymi do cięcia. Wszystko wskazywało na to, że złodziej, który próbował ukraść z rozdzielni miedziane przewody został porażony prądem, w związku z czym porzucił swoje rzeczy i uciekł.

Na miejsce natychmiast wezwano policjantów, którzy rozpoczęli poszukiwania sprawcy włamania. Zachodziła obawa, że mężczyzna mógł doznać obrażeń zagrażających jego zdrowiu i życiu.

Działania operacyjnie legnickich kryminalnych szybko zakończyły się zatrzymaniem 35-letniego mieszkańca Legnicy. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania dokonania kradzieży z włamaniem w warunkach powrotu do przestępstwa. Straty jakie spowodował oszacowan0 na co najmniej 2,5 tys. zł. Ponieważ 35-latek działał w warunkach recydywy, grozi mu teraz nawet 15 lat pozbawienia wolności.

Policyjny pościg za motocyklistą