Legnica: Uciekał przed policjantami po balkonach. W mieszkaniu miał broń

2021-06-15 13:40

Poszukiwany przez policję 39-latek próbował uciec legnickim funkcjonariuszom przez okno na czwartym piętrze. Mężczyźnie udało się zejść tylko na drugie piętro – tam został zatrzymany przez policjantów i ściągnięty na dół. W mieszkaniu 39-latka znaleziono m.in. narkotyki, karabinek, amunicję oraz sprzęt służący do kradzieży pojazdów.

W niecodzienny sposób zakończyła się próba zatrzymania 39-letniego mężczyzny podejrzanego o liczne kradzieże na terenie Legnicy i powiatu legnickiego. Gdy policjanci zapukali do jednego z mieszkań w Legnicy, w którym przebywał 39-latek, ten postanowił uciec przez balkon. Nie przestraszyło go nawet to, że balkon znajdował się na czwartym piętrze. Mężczyźnie udało się jednak zejść tylko na drugie piętro – tam czekali już na niego funkcjonariusze. Zatrzymali 39-latka i przy pomocy podnośnika ściągnęli na dół.

- Podczas przeszukania legniczanina i mieszkania, w którym przebywał mundurowi ujawnili i zabezpieczyli narkotyki, karabinek, amunicję, sprzęt służący do kradzieży pojazdów oraz rzeczy mogące pochodzić z przestępstwa w postaci elektronarzędzi, numizmatów, a także sprzęt multimedialny - informuje podkom. Jagoda Ekiert z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Z ustaleń policji wynika, że zatrzymany mężczyzna ukradł samochód marki volkswagen oraz motocykl o łącznej wartości kilku tysięcy złotych. Mieszkaniec Legnicy usłyszał już zarzuty i został objęty policyjnym dozorem. Za kradzież z włamaniem grozi mu nawet do 5 lat więzienia.

Pościg za pijanym kierowcą. Policjanci ostrzelali uciekający samochód