Polski Związek Łowiecki

i

Autor: Polski Zwiazek Łowiecki

Łowczy krajowy apeluje przed wakacjami: uważajcie na drogach!

2022-06-14 16:01

Zbliżają się wakacje, a więc wzmożony ruch samochodowy. Polski Związek Łowiecki apeluje do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie szczególnej ostrożności. Kolizje z dziko żyjącymi zwierzętami nie należą niestety do rzadkości.

Polski Związek Łowiecki apeluje do kierowców o ostrożność na drogach, ale też przypomina, że to do obowiązków zarządcy drogi należy jej właściwe oznakowanie - w tym znakami A-18b, ostrzegającymi przed możliwością wtargnięcia dziko-żyjących zwierząt na drogę.

- Mało, które środowisko dysponuje tak szczegółową wiedzą o szlakach migracyjnych zwierząt i miejscach, w których ryzyko kolizji jest szczególnie wysokie, jak lokalne koła łowieckie - mówi Paweł Lisiak, łowczy krajowy.

- Tym samym zapraszamy zarządców dróg i dzierżawców obwodów łowieckich do współpracy z myśliwymi w zakresie poprawy bezpieczeństwa na drogach. Pamiętajmy, że nawet najlepsze oznakowanie drogi niekoniecznie uchroni nas przed niebezpiecznym zdarzeniem na drodze. Zwierzęta znaków nie rozróżniają! Zachowajmy więc rozwagę, jedźmy ostrożnie i cieszmy się wypoczynkiem - dodaje łowczy.