Interwencja policji w Lubinie. Zatrzymany mężczyzna zmarł

i

Autor: Youtube.com/screen Interwencja policji w Lubinie. Zatrzymany mężczyzna zmarł

Lubin. Mężczyzna zmarł po interwencji policji! Jest nagranie

2021-08-07 11:19

Lubin. W piątek (6 lipca) policjanci interweniowali w sprawie mężczyzny, który miał pod wpływem narkotyków rzucać kamieniami w okna znajdujących się w okolicy mieszkań. Na miejsce przyjechał patrol policji. Mundurowi użyli siły wobec niego. Na nagraniu widać, że w pewnym momencie szarpiący się z policją mężczyzna słabnie. Gdy stróże prawa chcą go wsadzić do radiowozu, jest nieprzytomny. Interwencja policji w Lubinie została nagrana i wrzucona do sieci.

Do zdarzenia doszło w piątek 6 sierpnia w Lubinie. Jak podaje Gazeta Wrocławska, policja interweniowała tam w sprawie mężczyzny, który pod wpływem narkotyków miał rzucać kamieniami w okna okolicznych mieszkań. Patrol przyjechał na miejsce. Na nagraniu z interwencji policji w Lubinie widać, jak stróże prawa używają siły, by obezwładnić szarpiącego się z nimi mężczyznę. Policjantom zajmuje kilka minut uspokojenie sytuacji. W pewnej chwili postanawiają wsadzić podejrzanego do radiowozu. Ale mężczyzna przestaje się ruszać. Ostatecznie został on przetransportowany na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Tam niestety zmarł. Poniżej nagranie z policyjnej interwencji.

Policjanci wydali komunikat w sprawie wydarzeń z Lubina. - Lubińscy funkcjonariusze 6 sierpnia br. około godz. 6.00 udali się na interwencję dotyczącą agresywnego mężczyzny, który jak zgłoszono na numer alarmowy 112, biega po jednej z ulic miasta i rzuca kamieniami w okna zabudowań. Zdarzenie to zgłosiła kobieta informując, że sprawcą jest jej syn nadużywający narkotyków. W związku z uzasadnionym zagrożeniem życia i zdrowia mężczyzny, a także osób postronnych, na miejsce skierowano niezwłocznie funkcjonariuszy. We wskazanym miejscu policjanci zastali agresywnego mężczyznę, którego próbowali uspokoić i wylegitymować. Ten jednak nie reagował na polecenia, był bardzo agresywny i niezwykle pobudzony. Z uwagi na irracjonalne zachowanie mężczyzny użyto wobec niego chwyty obezwładniające oraz kajdanki. Mężczyzna w dalszym ciągu nie podporządkowywał się poleceniom, szarpał się i wyrywał. Mając na uwadze agresywne zachowanie, a także uzasadnione podejrzenie, że może znajdować się pod wpływem narkotyków, na miejsce wezwano dodatkowych funkcjonariuszy w celu zapobieżenia eskalacji całej sytuacji oraz pogotowie ratunkowe z ratownikami - czytamy w komunikacie.

I dalej: Mężczyzna został przekazany w ręce medyków i z uwagi na jego zachowanie, w asyście policjantów, został przewieziony do szpitala, a następnie trafił na SOR. Po około 2 godzinach od przewiezienia do szpitala, dyżurny KPP w Lubinie został powiadomiony, że mężczyzna zmarł. O całym zdarzeniu natychmiast powiadomiono prokuraturę, która zgodnie z obowiązującymi procedurami, wszczęła śledztwo w tej sprawie. Powiadomiono również komórkę kontrolną KWP we Wrocławiu. Trwają czynności dotyczące ustalenia przebiegu interwencji. Zapewne na polecenie prokuratury zostanie przeprowadzona sekcja zwłok, która wskaże przyczynę śmierci.

Śmierć w Lubinie