Koronawirus na Warmii i Mazurach. Nowe przypadki zakażenia. Gdzie najwięcej? [RAPORT 11.03.2021]

i

Autor: pexels.com

Luzowanie obostrzeń na Dolnym Śląsku. Co otworzą najpierw?

2021-04-21 13:50

Luzowanie obostrzeń na Dolnym Śląsku. Co otworzą najpierw? Zmniejszająca się liczba nowych przypadków zakażenia koronawirusem i coraz większa liczba osób zaszczepionych powinny już wkrótce przełożyć się na luzowanie koronawirusowych obostrzeń. Na środę zapowiedziano konferencję ministra. Tego dnia dowiemy się, jakie rząd podjął decyzje w sprawie restrykcji związanych z epidemią koronawirusa w Polsce. Jaka będzie kolejność luzowania obostrzeń? Co zostanie otwarte w pierwszej kolejności?

Kiedy zacznie się luzowanie obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa? Co zostanie otwarte w pierwszej kolejności? Te pytania zadajemy sobie coraz częściej. Od 27 marca na terenie całego kraju obowiązuje lockdown. Zamknięte są m.in. sklepy w galeriach handlowych, zakłady fryzjerskie i kosmetyczne, siłownie oraz kina. Ostatnie dni przyniosły jednak poprawę sytuacji. Spadło tempo przyrostu nowych zakażeń i z dnia na dzień przybywa osób zaszczepionych. To pozwala mieć nadzieję, że już wkrótce zacznie się luzowanie obostrzeń.

Luzowanie obostrzeń na Dolnym Śląsku. Co zostanie otwarte w pierwszej kolejności?

W środę (21 kwietnia) odbędzie się konferencja ministra zdrowia, podczas której powinniśmy poznać konkretne decyzje. Co zostanie otwarte w pierwszej kolejności na Dolnym Śląsku? Należy się spodziewać, że szkoły. Wiele wskazuje na to, że dzieci z klas 1-3 w najbliższym czasie wrócą do nauczania stacjonarnego. W dalszej kolejności powinny być otwierane galerie handlowe, zakłady fryzjerskie i kosmetyczne, a także hotele, restauracje oraz kina.

Wedle wstępnych zapowiedzi rozważana jest również regionalizacja obostrzeń. To oznacza, że w poszczególnych województwach luzowanie obostrzeń będzie przebiegało w innym tempie. Jakie decyzje zapadną w sprawie województwa dolnośląskiego? Co zostanie otwarte w pierwszej kolejności? Tego dowiemy się już wkrótce.

Konferencja ministra zdrowia. Co z obostrzeniami?