Na Stadionie Wrocław, gdzie odbywały się już wcześniej szczepienia przeciwko Covid-19, uruchomione zostały dodatkowe punkty drive-thru, w których można się zaszczepić nie wysiadając z samochodu. Zaszczepić będą się mogły także osoby, które przyjdą pieszo lub podjadą rowerem. Na parkingu przed stadionem docelowo uruchomionych ma zostać 20 stanowisk (18 samochodowych i 2 pieszo-rowerowe), które umożliwią szczepienie nawet 8,5 tys. osób dziennie. Tym samym Stadion Wrocław stanie się największym w Polsce samochodowym punktem szczepień.
Aby uniknąć korków, wjazd do punktu drive-thru odbywać się będzie bramą B. Następnie cały ruch przeprowadzony zostanie przez górny poziom parkingu wielopoziomowego, w którym jednocześnie może stać ok. 500 aut. Po szczepieniu, zgodnie z zaleceniami, trzeba będzie odczekać 20 minut na wyznaczonej do tego części parkingu, na której znajdzie się zaplecze sanitarne. Na Stadion Wrocław przyjeżdżać będą wyłącznie osoby już zarejestrowane na konkretny dzień do tego konkretnego punktu szczepień.
Polecany artykuł:
Najważniejsze zasady szczepienia w punkcie drive-thru:
- zarejestruj się na szczepienie na stronie: www.gov.pl/szczepimysie lub przez infolinię 989
- zabierz dowód osobisty
- załóż ubranie pozwalające na swobodne wykonanie szczepienia w lewe lub prawe ramię.
- przyjedź na Stadion Wrocław nie wcześniej, niż 10 minut przed wyznaczonym terminem szczepienia
- wjedź na Stadion Wrocław bramą „B” od strony al. Śląskiej
- po wjechaniu do namiotu zgaś silnik samochodu
- po szczepieniu odczekaj 20 minut w wyznaczonej części parkingu
- nie przyjeżdżaj do punktu szczepień, jeśli nie masz wyznaczonego terminu - nie ma możliwości zarejestrowania się na miejscu w punkcie szczepień
We Wrocławiu działają obecnie 123 punkty szczepień. Ich szczegółowa mapa dostępna jest TUTAJ.
- We Wrocławiu podano do tej pory już ponad 200 tys. dawek, a teraz, jeśli tylko dotrą szczepionki, czeka nas przyśpieszenie - mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia. - Stadion Wrocław ma ogromny potencjał, ale będziemy szczepić, we współpracy ze Szpitalem Klinicznym, także w Centrum Historii Zajezdnia i w ponad 120 innych punktach na terenie Wrocławia.