Pod remontowanym torowiskiem odnaleziono trumny

i

Autor: MPK Wrocław

Makabryczne odkrycie we Wrocławiu. Pod torowiskiem odnaleziono trumny z ludzkimi szczątkami!

2021-03-17 14:43

Pod remontowanym torowiskiem na ul. Złotoryjskiej we Wrocławiu odkryto trumny. Na makabryczne znalezisko natknęli się robotnicy w środę w godzinach popołudniowych. Na miejsce natychmiast wezwano odpowiednie służby, a prace wstrzymano.

W środę (17 marca) w godzinach popołudniowych podczas prac remontowych na ul. Złotoryjskiej dokonano makabrycznego odkrycia. Pod remontowanym torowiskiem odkryto kilka trumien.

- Aby ich nie zbezcześcić, natychmiast wstrzymaliśmy prace i poinformowaliśmy o zaistniałej sytuacji odpowiednie służby, którym oddaliśmy teren do dyspozycji – informuje Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław.

Prace remontowe zostały wstrzymane. Robotnicy wrócą na plac budowy, gdy zakończą się działania służb i MPK uzyska zgodę na kontynuowanie robót.

120-letni tramwaj odzyskuje dawny blask.

- Potwierdzam, że ujawniono tam ludzkie szczątki i nasi technicy je zabezpieczają pod nadzorem prokuratora - mówi  Krzysztof Marcjan z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. - O innych szczegółach będziemy informować po całkowitym zabezpieczeniu terenu budowy i zakończeniu czynności.

Trwająca przebudowa torowiska tramwajowego przy ul. Złotoryjskiej według planu miała się zakończyć na przełomie marca i kwietnia.