Dziewczynka Wrocław błąkała się po ulicy

i

Autor: Policja Wrocław

Mała dziewczynka błąkała się po ulicy we Wrocławiu. Matka była pijana

2021-10-22 11:02

Mieszkanka Wrocławia spotkała na ul. Odrzańskiej małą dziewczynkę, która sama przebywała na ulicy. Była niekompletnie ubrana. Przestraszonym dzieckiem zajęli się policjanci, następnie trafiło ono do szpitala. Po kilku godzinach mundurowi odnaleźli matkę dziewczynki - była pijana.

Do zdarzenia doszło w piątek (22 października) rano na ulicy Odrzańskiej. - Policjanci otrzymali zgłoszenie od kobiety przechodzącej ulicą Odrzańską, która napotkała idącą samotnie małą dziewczynkę. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Okazało się, że dziecko w wieku 3-4 lat nie mówi i jest ubrane nieadekwatnie do warunków pogodowych. Funkcjonariusze wraz z ratownikami od razu udzielili jej niezbędnej pomocy – informuje biuro prasowe wrocławskiej policji. Ratownicy medyczni zdecydowali o przewiezieniu jej do jednego z wrocławskich szpitali, gdzie pozostała na obserwacji. Jej życiu nie zagraża na szczęście niebezpieczeństwo. Funkcjonariusze prowadzą teraz intensywne działania, które mają na celu dotarcie do opiekunów prawnych dziecka.

AKTUALIZACJA

Czynności przeprowadzone przez policjantów doprowadziły do ustalenia tożsamości rodziców dziewczynki. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, iż dziecko przebywało pod opieką matki w jednym z mieszkań znajdujących się w okolicy miejsca odnalezienia 3-latki przez zgłaszającą kobietę. Niestety, okazało się, że już z samego rana była ona pijana - badanie alkomatem wykazało, że miała w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Jeżeli okaże się, że matka dziewczynki naraziła ją na bezpośrednią utratę zdrowia lub życia to zgodnie z treścią art. 160 kodeksu karnego może jej grozić kara pozbawienia wolności do 5 lat. Sprawą zajmie się teraz sąd rodzinny, a swoje czynności prowadzi również miejscowa prokuratura.

Potężna wichura we Wrocławiu

ZOBACZ TEŻ: Radiowóz staranowany przez audi na AOW. Jedna osoba została ranna. GALERIA PONIŻEJ.