Marzec na nartach? Tylko w Zieleńcu!

i

Autor: mat. prasowe Marzec na nartach? Tylko w Zieleńcu!

Marzec w Zieleńcu. Mikroklimat i makro emocje

2023-02-27 15:37 Materiał sponsorowany

Zima w tym sezonie przechodziła momentami trudne chwile. Ale po styczniowych zawirowaniach prezentuje teraz swoje najlepsze oblicze! Świetne warunki, a także dobrze przygotowane stoki doceniają narciarze i turyści odwiedzający sudeckie kurorty. Co jednak najważniejsze, do końca narciarskiego sezonu jeszcze daleko. Szczególnie w Zieleńcu, do którego wiosna przychodzi na samym końcu.

Zieleniec to najwyżej położona część Duszniki-Zdroju, jednego z piękniejszych uzdrowisk Ziemi Kłodzkiej. Sąsiedztwo Gór Orlickich, Bystrzyckich i niezwykłych formacji skalnych Gór Stołowych to tylko namiastka atutów tej części Dolnego Śląska. Oprócz atrakcji turystycznych i pięknych gór to także niezwykla historia, piękne zabytki i zjawiskowa architektur.

To jednak ukształtowanie terenu sprawia, że zimą te strony odwiedzają przede wszystkim miłośnicy sportów zimowych. Świetnie przygotowane stoki, rozwinięta infrastruktura i bogata oferta noclegowa to raj dla wszystkich, którym po drodze jest ze śniegiem, mrozem oraz jedną lub dwiema deskami.

Nie tylko narty!

Codziennie punktualnie o godzinie 9.00 na narciarzy i snowboardzistów w Zieleniec Sport Arena czekają świeże sztruksy na trasach, których jest tutaj blisko 23 km! Szerokie, świetnie wyprofilowane stoki są dostępne do 20.00. W tych godzinach można skorzystać z 31 nowoczesnych wyciągów i kolei (w tym wyciągów kanapowych. orczyków czy taśm dydaktycznych). Początkujący w tym czasie mogą skorzystać z oferty profesjonalnych szkółek narciarskich, które podobnie jak świetnie wyposażone wypożyczalnie sprzętu znajdują się tuż przy zielenieckich stokach.

Wszyscy, którzy chcą sprawdzić swoje postępy w nauce, a także pobić nowe rekordy mogą wziąć udział w Pucharze Orlicy. W sezonie 2022/2023 zawody już po raz 28. odbywają się na zielenieckich stokach. Ta najstarsza w regionie impreza, z każdą rundą przyciąga na linie startu odważnych zawodników i zawodniczki, którym towarzyszy duch walki i przede wszystkim radosna, rodzinna atmosfera.

Po odpięciu jednej, czy dwóch desek można spróbować innych aktywności - spędzić czas na basenie, zagrać w kręgle, a także nauczyć się jeździć konno. Przez cały rok tuż przy jednym ze stoków działa Stajnia Gryglówka, która oferuje szkolenia dla dzieci i dorosłych.

Marzec w Zieleńcu. Mikroklimat i makro emocje

i

Autor: mat. prasowe Marzec w Zieleńcu. Mikroklimat i makro emocje
Marzec w Zieleńcu. Mikroklimat i makro emocje

i

Autor: mat. prasowe Marzec w Zieleńcu. Mikroklimat i makro emocje

Zieleniec poddaje się ostatni ?

Zgodnie z popularnym hasłem, które pojawiło się kilka lat temu w mediach społecznościowych stacji, “Zieleniec poddaje się ostatni”. Nie chodzi tu jednak o żadne potyczki czy spory, a o najdłuższy w kraju sezon narciarski, który może trwać pod Orlicą nawet przez 150 dni!

Dzięki wyjątkowemu ukształtowaniu terenu, między zboczami Gór Bystrzyckich i Orlickich oraz przede wszystkim sprzyjającemu mikroklimatowi pokrywa śnieżna pod Orlicą utrzymuje się nawet do początków kwietnia. Oznacza to, że przed nami jeszcze długie tygodnie z akompaniamentem ostrych krawędzi i trącanych przez zawodników kijamy tyczek.

Coraz dłuższe marcowe dni w połączeniu ze stabilną pogodą i świetnymi warunkami na zielenieckich stokach to dobry pomysł na spędzenie przedłużonego weekendu czy nawet krótkiego urlopu w Sudetach.

Podróżuj w czasie - wyjątkowe zakątki Ziemi Kłodzkiej

Ziemia Kłodzka to też niezwykłe bogactwo przyrodnicze, kulturowe i historyczne. Te wszystkie elementy składają się na niezwykłą mozaikę atrakcji. Coś dla siebie znajdą zarówno fani aktywnego spędzania czasu w otoczeniu natury, jak i spragnieni tajemnic oraz intryg odkrywcy ( w każdym wieku).

Wyjątkową przyrodę można podziwiać podczas pieszych wędrówek po malowniczo poprowadzonych szlakach. W pobliżu Zieleniec Sport Arena poza górskimi wierzchołkami „opłaci się” także zdobywanie wież widokowych, które przy dobrej pogodzie serwują piękny seans sudeckich krajobrazów. Warto odwiedzić także Jaskinie Niedźwiedzia w Kletnie, czy odnaleźć „Wielbłąda” i „Fotel pradziadka” czy „Kaczuszki” wśród formacji skalnych.

Miłośnicy zagadek i ciekawych historii zainteresują labirynty ukryte w Twierdzy Kłodzko, czy znajdujące się pod miastem tunele. Z pewnością niejedną tajemnice skrywa kopalnia złota w Złotym Stoku, a także okazały pałac w Kamieńcu Ząbkowickim. Z właścicielką tej rezydencji związana jest także zbudowana w tyrolskim stylu miejscowość - Międzygórze, nazywana często „Polską Szwajcarią”.

Artykuł sponsorowany