Memy z internetu przenoszą się na wystawę. Można je zobaczyć we Wrocławiu [GALERIA, AUDIO]

2016-04-04 14:07

Znamy je z sieci, lajkujemy, udostępniamy. W Centrum Kultury Zamek w Leśnicy można je teraz zobaczyć w klasycznej wersji.

64 obrazy to zbiór śmiesznych i kąśliwych uwag na temat otaczającej nas rzeczywistości. Na obrazkach znajdziemy jeszcze takie hasła jak między innymi: „Chciałabym jeździć małym ekonomicznym samochodem, albo na rowerze, ale wtedy inni mogliby pomyśleć, że jestem biedna”, czy też „Jesteś tym co jesz, ale ze mnie ciacho”.

- W ramach moich pewnie zawiera się moje życie, czyli życie kogoś, kto jest w mniejszości. Jestem ateitską mieszkającą w Częstochowie. Jestem feministką bardzo lubiącą mężczyzn i zawsze będącą w jakimś związku - tłumaczy  autorka prac Marta Frej.

Przeprowadzka memów

- Pierwszy raz widzę zjawisko typu memy na żywo, a nie w internecie na monitorze komputera - przyznaje jeden z tych, którzy przyszli na wernisaż wystawy.

- Dokładnie oddzielam rzeczy ważne od pierdół. Potem hormony robią z tego koktajl. To jest jedno z piękniejszych haseł - zachwyca się inna wrocławianka.

Skąd się wzięły memy?

- Bardzo możliwe, że to ma swój zaczątek we wlepkach. Możliwe, że jest tez duży rodowód związany z komiksem. Memy do końca nie spełniają wymagań komiksu, ale jest obrazek, jest tekst - tłumaczy Agnieszka Jamroszczak, kuratorka wystawy.

Więcej w materiale reportera Radia ESKA Wojtka Góralskiego:

Czytaj także: Koncert Limp Bizkit i Rammstein. We wtorek rusza sprzedaż biletów. Znów będą problemy? [AUDIO, ZDJĘCIA]